halk neden chp ye oy vermiyor

1. 20.
    Yerel seçimler haricinde, yani şahıslar haricinde beni sikseler chp'ye oy vermem. Mansur başkan için verdim ama asla pişman değilim. O ayrı. Mansur yavaş tkp'den aday olsun yine veririm.

Chp'ye şans verirsek yeni akp'lerin doğacağı zemini hazırlar. Başörtüsü yasakları, vesayet, din düşmanlığı, muhafazakar insanlara baskılar... Akp'yi mumla aratır bize bu CHP. Onun hericinde dış politika için konuşacak olursak, bu gılışdar iktidar olursa "Allah korusun" bizim Suriye'de ne işimiz var'a bağlar. Dolayısıyla götümüze 30 kilometrelik sahte amerikan ordusunu anında sokar. Yine doğu Akdeniz politikası, akp'nin 2 ileri bir geri vitesli politikasını bile aratır zira bizim libya'da ne işimiz var demişliği de vardı sevgili gandinin. Buradaki chp'ye oy vermiyorum diye bana geri zekalı diyen, ölsem acımayacak olan muhalifler de aynı kafada. Libya'da olmasaydık şimdi bm'ye doğu Akdenizdeki haklarımızın bir nevi tapusu olan deniz yetki alanı anlaşmamızı imzalatamazdık.

Bu ülkenin yüzde 90'ı Müslümandır. Akp'yi de Müslüman sandıkları için oy verirler. Bu ülkenin karar mekanizması milliyetçi muhafazakar kesimdir. CHP bin yıl da geçse bu kesime düşmandır. Dna'sına işlemiş bu düşmanlık. Kurtulamaz. Vazgeçemez. Ben akp'nin ikna odası kurup kimsenin başını zorla kapattığını görmedim. AKP para dağıttıkça millet güle oynaya kapandı.

Şimdi bana da akçomar, mal, geri zekalı, ölse üzülmem dersiniz. Canınız sağolsun. Yalnız işte ben bu iki kutuplu siyaset fikrinin amına koyayım. Yoksa sizin bi kabahatiniz yok. Önünüze konan senaryo bu. Akp'yi sevmiyorsam chp'li olmak zorunda değilim. Başka bir yol daha var. Ben o yolu istiyorum.

Dipnot: hayatımda hiçbir zaman rte'ye ya da partisine hiçbir koşulla asla ve asla oy vermedim. Yerel seçimde iki dönem chp'ye oy verdim. Şimdi millet ittifakı aday olarak balon ekremi ya da gandi kemali çıkarırsa; amına koyayım sizin muhalefetinizin der hayatımda ilk kez kendi rızamla gider rte'ye oy veririm. En aZından onunkini yemeye alıştık. Yabancı değiliz Serdar bunlar sikmekle kalmaz, ona buna pazarlar.
    4 -3 ... serdarsl06