mucize doktor dizisi

1. 206.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2151885/+

final kararı alınmış.

bu diziyi ilk sezonda aşırı derece de takip ediyordum, inanılmaz bağımlısı ve fanatiği olmuştum. ama ne hikmettir ki, dizi 2.sezonda 1.sezonun tadını tam olarak verememişti ve ben de eskisi gibi büyük bir şehvetle takip etmiyordum. ama yine de ilk sezonun hatrına az buz da izliyordum.

yine de final yapacağına fazlasıyla üzülsem de, yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. çünkü büyük şekilde değişikliğe giden senaryo, beraberinde ani oyuncu değişimleri, ve hikâye akışını baştan sona kadar yeniden şekillenmesi gibi etkenler getirdiği için, final yapması kaçınılmaz gibi duruyor bu noktada.

ayrıca, dizide zaten her bölümde hep aynı şeyler oluyor. hastalar geliyor, özel hayatlarına değiniliyor, asistanların aşk oyunlarıyla şıkı fıkı olunuyor falan. ortalama bir izleyici, zaten ilk sezona göre fazlasıyla değişiklik ve monotonluk sezdiğini anlayacaktır. hatta hastaların derinleme hikâyeleri, ilk sezona göre fazlasıyla vasat gibi geliyor bana. ki öyle de zaten. ellerinde daha fazla senaryo da kalmadığını düşünüyorum.

fakat final yapmasının sebebi bunlar da olmayabilir. belki kanalla, veya da bazı lisans işleriyle tam olarak şe edememiş olabilir. yani tam olarak bilmiyorum. sonuç itibariyle, 27 mayıs günü 64.bölümde final yapacağı resmi olarak duyurulmuş.

canınız sağolsun ne diyelim! yine de bizlere, bu güzel ülkeme böyle farkındalık katan bir dizi izlettiğin için tüm ülkecek teşekkür ediyoruz sizlere mf yapım.

edit: camdaki kız ve bir zamanlar kıbrıs reytinglerin içinden geçmiş zaten. dizinin genel izleyici kitlesi ayaklanma çıkarsa da, bu karardan döneceklerini sanmam. çünkü son 2 hafta öncenin reyting sonuçlarına baktığımda, mucize doktor'un 6., 7.sıralara kadar gerilediğini görmek, bende bir şok etkisi bıraktı. geçmiş olsun!
    0 ... nivna