bugün

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Ya benim doğum günüm için plan yapıyorsan bari beni kısıtlamaya sokma be kardeşim. Diyor ki sabahın onuna buluşsak olur mu. Hem de bir saat için. Bir de gideceğim yol ortalama o saat. Öğleden sonra herkesin bir planı varmış. Bari böyle bir şey yapıyorsun, kalkıştın en az iki üç saatini o insana ayır da o insan da özel olduğunu hissetsin, kendine değer verildiğini zaman ayrıldığını hissetsin. Sanki her şey okeymiş gibi bana o gün için müsaitliğimi soruyor. Okey diyorum günün yarısını ayırıyorum. Bak yarısını. Sonra diyor ki biri gelemiyor, diğeri diyormuş ki öğlen bir ikiye kadar, planlayan diyor ki o gelecek eve ben de müsait değilim o saatten sonra. Denk gelemedik neyse. Ayıp ya cidden ayıp. Madem böyle ne diye insanın en özel gününde plan yaptırıp sonra batırıyorsunuz her şeyi. Sonra vay efendim the compass niye geri çekiyor niye soğuk. Ben iliğimle kemiğimle nefret ettim yemin ederim. Ya bir insanı sevin zaman ayırın, emek verin arkadaşlığınıza. Ya da yoksa yoktur bitmiştir diyip kapatın bir daha da arayıp sormayın arkadaş. Bazı şeyler fedakarlık ister. Farkına varın.