bugün

6 şubat 2021 fenerbahçe galatasaray maçı

berabere bitme ihtimalini çok zayıf gördüğüm maç. ilk golü atanın maçı kazanacağını düşünüyorum. nedenlerini analiz yaparak anlatmaya çalışayım:

1-) fenerbahçe'de çok büyük ihtimalle gustavo'nun oynamayacak olması sebebiyle galatasaray'ın baskılı başlayacağını ve orta alandaki üstünlüğünü rakibine kabul ettirmeye çalışacağını öngörmek zor değil. fenerbahçe açısından galatasaray'ın bir numaralı top dağıtıcısı olan taylan'a uygulanacak markaj ve baskı belirleyici olacak.

2-) fenerbahçe oynadığı sistem açısından (adına sistem denirse tabii) tıpkı alanya maçındaki gibi orta blok savunması yapıp geçiş hücumuyla sonuca gitmeye çalışan bir takım. bu akşam da bu kadar eksik oyuncusu olması dolayısıyla hemen hemen aynı anlayışla sahada olacaktır ve sonucu yakalama ihtimali de var. kaldı ki fenerbahçe bu sezon öne geçtiği tüm maçlarını kazanmış bir takım.

3-) ilk golü galatasaray'ın atması halinde ise fenerbahçe'nin topla daha fazla oynayacak olması, galatsaray'a onyekuru ile sonuca çok rahat gidebileceği bir ortam yaratabilir ve maç bir anda 2-0, 3-0'ı bulabilir.

4-) erol bulut'un maça ozan'ın yanında ayakları iyi olması ve top yapabilme özelliği açısından attila szalai ile başlaması olası. top fenerbahçe'de iken 4-2-3-1, top galatsaray'da iken szalai'nin stoper rolüne geçmesiyle 5-3-2 denenebilir. üstelik 5'li defans ile sağ stoperin (büyük ihtimalle serdar aziz) nazım ile birlikte onyekuru'yu pasifize etme ihtimali daha yüksek olabilir ancak bu fikrin erol bulut'un aklına geldiğini sanmıyorum.

sözün özü; keyifli, mücadele gücü yüksek, hakemin konuşulmadığı ve sonunda fenerbahçe'nin kazandığı bir maç olsun.