allah ı ve dinini inkar edenlere ne olacak

  1. 4.
    Dünyanın mahrumiyet bölgesi Çok ücra köşelerinde asosyal bir hayat sürmüyorsa şayet, islamdan haberi de varsa inanan da inanmayan da dine tabi olan da olmayan da az çok neticede ne olacağının farkında ve bilincindedir. Allahtan Dinden Haberi olmayanlara gelince: onlara hesap kitap yok. Onlar direkt Toprak. Zaten dünya hayatı onlar için cenabı hakkın üzerinde bir hak bir vecibe yada bir borç değil bir lütuf bir ihsan ve bir ikramdır. Dilemeseydi hiç yaratmazdı. Dünyayı gördükleri yanlarına kârdır. Yaşadılar ve öldüler. Bitti gitti. Bu. Ama bilenlerle bilmeyenler, yapanlarla yapmayanlar hiç bir olur mu? Olmaz elbette.

    Kimi rabbı inkar eder, kimi dini inkâr eder kimi aklı fikri ilmi hür iradeyi seçimi inkar eder kimi dini değiştirir kimi de uydum kalabalığa koyun misali toplum nasıl yaşarsa öyle yaşar. Anlatırsın dinlemez. Dinler ama kabul etmez tenkit eder eleştirir. Sorgular. Alay eder. Dalga geçer. Hakaret eder. Meyletmez. Merak etmez. Araştırmaz. Sormaz. Soruşturmaz. Öğrenmez. Dinleri inançları aklıyla ilmiyle Mukayese etmez. Halbuki her sorunun bir cevabı vardır. Ama Dini ilimleri öğrenmek istemez ki. Yada gider -yeterli ve kafi seviyede hiç bir dini bilgisi olmadığı halde- materyalist dinsiz deist ateist felsefenin yalan ve zehirli mecralarına, sözde bilgi kaynaklarına, aldanır, aldatılır, kandırılır, zehirlenir, dine imana allaha peygambere düşman kesilir. En iyi ihtimalle dinsiz bir hayat yaşar ve ölür gider. Olan biten yada olacak olan budur yani. Ne olacaktı ki başka? Ne bekleniyor yani? Madalya mı takacaklar bir de??

    Kıyamette ne mi olacak? Merak eden herşeyi öğrenir. Her meseleye vakıf olur. Niye biz anlatalım ki her şeyi? Gitsin öğrensin. Her gece 3 saat dizi seyredeceğine öğrensin. Günümüzde Herkesin elinin altında internet var. Maç seyredeceğine alsın kitap okusun. Her şeye para buluyor ya. 10 liralık Kitaba gelince mi para yok? Yada "biz bu hayatı yaşamaya geldik arkadaş, kimse kafamıza ve keyfimize karışamaz, istediğimiz gibi dilediğimizce yaşarız" diyenlere tabi olsun, baksın keyfine. ahiret hesap kitap mahşer cennet cehennem din iman allah kitap peygamber merak bile etmesin. Nasılsa Ucunda para da yok bu işin. Napacak ki enayi mi öğrensin? işine gelmez ki. Ama Kendi bilir. Paşa gönlü bilir. Sen de Acıma kendine acımayana. Bırak ne hali varsa görsün. Boşver. Kendi düşen ağlamaz..
    4 -6 ... gazeloglu