bugün

ümit özdağ

ülkede at izi it izine karıştı...

ümit özdağ, yıllardan beri izlediğim, takip ettiğim değerli, kıymetli bir isim.

meral akşener de öyle...

lakin geldiğimiz bu noktada ben meral akşener'in siyaset uğruna bazı şeylerden feragat ettiğini düşünüyorum artık...

bugüne kadar bu konuda tek kelime etmedim.
sadece ümit özdağ'ın buğra kavuncu ile ilgili iddialarında da ümit özdağ'a desteğimi net olarak belirttim;
(bkz: #44028549)

geldiğimiz noktada gördüğüm şey şu...
gerçek türk milliyetçilerinin, atatürkçülerin vatanseverlerin oy verebileceği bir parti kalmadı artık ülkemizde...

efendim, "ümit özdağ'ın şimdi mi aklı başına gelmiş de açıklamalar yapmış" diye sorular sorularak kafalar karışıyor.

siyaset bu...dünyanın en pislik şeyi...
demek ki ümit özdağ siyasi mücadelesini verdi, kaybetti ve nihayet bunları açıkladı...

bakınız birkaç sene evvel bir video paylaşmıştım burada.
meral akşener ve kurmaylarının çektiği "iyiler vadisi" adlı bir çalışma...
videoda meral akşener yanına fetö kumpası mağdurları olan ali türkşen, ali aydın, fatih eryılmaz ve vedat yenerer'i almıştı, ve ali türkşen'e;
"ali buraya fetö girebilir mi?" diye soruyor, ali türkşen de "sıkar abla" diye cevap veriyordu.

videoyu hatırlamak isteyenler için;
https://streamable.com/8ofw06

videodaki isimler;
1)ali türkşen: iyi parti kurucusu, balyoz mağduru şerefli namuslu kahraman türk subayı...
2)ali aydın: emekli tuğgeneral, balyoz mağduru...
3)fatih eryılmaz: 15 temmuz darbe girişiminde darbeci hainlere karşı koyan gazi emniyet müdürü.
4)vedat yenerer: gazeteci. ergenekon mağduru.

şimdi geldiğimiz bu noktada, iyiler vadisi videosunda akşener'in yanında olan fetö mağduru 3 kişi iyi parti'den istifa etmiş durumda. sadece vedat yenerer hala parti üyesi, ama herhangi bir görevi yok, pasifize edilmiş durumda, muhtemelen o da istifa eder...

öte yandan iyi parti kurulduğu günden beri yusuf halaçoğlu, özcan yeniçeri gibi değerli kurucu isimlerini de kaybetti.

ve son olarak ümit özdağ ile türkiye'nin en kıymetli eğitimcilerinden ismail koncuk iyi parti'den ayrıldılar...

yukarıda bahsi geçen tüm isimlerin ortak noktası hepsinin atatürkçü, cumhuriyetçi, türk milliyetçisi insanlar olması ve hepsine de fetö'nün düşman olmasıdır...

ben yıllardan beri atatürk'ün izinden gitmenin, cumhuriyet değerlerine sahip çıkmanın türkiye'nin tek kurtuluşu, tek çıkar yolu olduğuna inanan ve bunu savunan bir insan olarak, halihazırda türk siyasetinde oy verilebilecek tek bir parti dahi olmadığını görüyorum artık.

türkiye'nin, atatürk'ün değerlerine sahip çıkacak, milli hissiyatı ön planda tutacak bir siyasi parti çıkar mı bundan sonra?
hiç zannetmiyorum...

vitrindeki partilerin tamamı ikiyüzlü, tamamı birbirinin kopyası.
bunları hiç biri türk halkına umut olamaz, bir şey veremez.
hepsi türk halkını kandırmaya odaklanmış gayri milli unsurlardır ne yazık ki...

şu an bu ülkenin geleceği için bir tek mansur yavaş'tan umudum var artık.
mansur yavaş etrafında ümit özdağ, ali türkşen vb insanları toplarsa bir şeyler başarabilir diye düşünüyorum. ama mevcut siyasi konjonktürde muhtemelen mansur yavaş'a bu fırsatı tanımayacaklardır...

hala mevcut partilerden umudu olan, bir şeyler bekleyen varsa gitsin kumda oynasın.

yazık oldu bu ülkeye...kaybettik...

not; son olarak şunu demek istiyorum. zannetmiyorum ama, şayet ümit özdağ bunca şeyden sonra gider de fetö'ye ne istediyse veren akp'de yahut osman öcalan'ın trt'ye çıkmasına, apo'nun mektubunun okunmasına ses çıkarmayan, andımızı yasaklayanlara stepne olan mhp'de siyaset yaparsa o zaman kendisi de iküyüzlünün önde gideni bayrak tutanıdır.