bugün

bir başkadır dizisi

beğenmediğim dizidir.

tüm sezonu izlemediğimi belirteyim, ilk bir kaç bölümü izledim.

--spoiler--
sembolizasyonlar hoşuma gitmedi, bariz bir şekilde chp elit seçmeni, akp seçmeni ve hdp seçmeni olarak 3 grup sembolize edilmiş. yönetmen mümkün mertebe eşit yaklaşmaya çalışmış, elit chpliler'i temsil eden psikolog kadın, başörtülülerden nefret ediyor ama en büyük ruh hastası kendisi. akp seçmenini temsil eden gündelikçi kız, cahillik olarak temsil edilmiş ama temiz duyguları olan birisi olarak dengelenmeye çalışılmış. hdp'yi temsil eden diğer psikolog kadın ise, chp'li psikolog ile yakın, o da elit gibi takılmaya çalışıyor ama kökeninde teröristlik var, istese de kaçamıyor. bunun bir de başı kapalı ablası var o da akpli kürt seçmen olarak gösterilmiş. engelli kardeş söz konusu olunca o mütedeyyin kürt de, yeri geldiğinde hdp'li kardeşi ile birlik oluyor filan... totale dizi çeken dizi oyuncusu olarak yeni nesil sembolize edilmiş, o da CHP ile yakın olmak istiyor, yoga kursundan tanışıp filan. ama chp'nin ruh hastası olduğunu farkediyor.

oyunculukları başarılı buldum. müzik seçimi konusunda çok isabetli ve zevkli davranılmış.

--spoiler--

bende bir de popüler olandan soğuma huyu var, bir dizi, bir sinema filmi, bir kitap sosyal medyada çok konuşulmaya başlayınca ben direkt uzaklaşıyorum o şeylerden. aradan bir kaç sene geçtikten sonra, o şey iyice unutulduktan sonra deneyimliyorum. game of thrones dizisini bile daha yeni izledim. lost diye bir dizi var idi, onu hiç izlemedim mesela. o yüzden, bir kaç sene sonra gelir, sağlam kafa ile izler, bu entry'yi editlerim.
güncel Önemli Başlıklar