viyana terör eyleminde yaralıları kurtaran türkler

 1. 1.
  Başlığın tam hali: 2 kasım 2020 viyanada meydana gelen terör saldırısında hayatlarını tehlikeye atıp yaralıları kurtaran türk gençler. Bu iki türk genci dünyanın gündeminde ve özellikle alman basınında kendilerinden övgüyle söz edilmiş. Bu kardeşlerimiz yaptıkları tehlikeli fakat güzel işle, övünç kaynağımız olmayı haketmişler..

  --spoiler--
  Viyana saldırısında yaralıları kurtaran Türk gençler gazete manşetlerinde

  Viyana'da IŞiD tarafından düzenlenen saldırıda yaralıları kurtaran Recep Tayyip Gültekin ile Mikail Özen adlı iki Türk gence Alman Bild'in baş yazısında teşekkür edildi.

  AVRUPA BiRLiĞi 04.11.2020, 15:40:01

  Viyana'da IŞiD semaptizanı kişinin saldırısı sonrası olaya müdahil olan ve can kaybının artmasını önleyen Recep Tayyip Gültekin ile Mikail Özen Avusturya'da milli kahraman ilan edilmişti.

  Avrupa basınında da geniş yankı uyandıran iki Türk hakkında Alman Bild'in baş yazısında da teşekkür ifadelerine yer verildi.

  Alman Bild gazetesi baş yazısı

  Yazı gazetenin Başyazarı Franz Josef Wagner tarafından kaleme alındı. iki Türk'e teşekkür edilen o yazı şu şekilde:

  "Terör saldırısı nedeniyle Viyana sokaklarında sandalyeler etrafa saçıldı, insanlar restoranlardan panik halinde kaçtı, dört kişi hayatını kaybetti ve 14 kişi ağır yaralandı. Terör saldırının yanı sırı iyi şeyler de yaşandı. iki Türk kökenli Viyanalı genç yaşlı bir kadını ve ağır yaralı bir polisi kurtardı. Teröristin kurşun yağmuruna rağmen ağır yaralıları güvenli bir yere taşıdılar. iki genç adamdan biri vuruldu. Onlar mükemmel insanlar. Onlar acıların çekildiği o akşam insanlara yardım ettiler.

  Kötü bir dünya olduğu gibi iyi bir dünya da var. O iki genç adamın verdiği mesaj da tam olarak budur."

  https://www.ortadoguhaber...cler-gazete-mansetlerinde
  --spoiler--

  https://m.youtube.com/watch?v=TjnV_betb7g

  viyana terör eyleminde yaralıları kurtaran türkler
  viyana terör eyleminde yaralıları kurtaran türkler
  viyana terör eyleminde yaralıları kurtaran türkler
  0 ... gazeloglu