bugün

yazarların dinden kopuşu nasıl oldu

Kuran tecavüzü yasaklamamış. Zinayı iki insanın rızalarıyla cinsel ilişkisini yasaklamış ama tecavüzü yasaklamamış çünkü savaşta ele geçirilen kadınlar "ganimet"ti ve onları becermek tecavüz değil "malını kullanma"ydı. Hatta bu kadın evli de olsa onu koynuna alabiliyordun.
Bakalım Nisa 24 ne diyor: Kocalı kadınlarla evlenmek de haram; ancak sahibi olduğunuz cariyeler müstesna. Ne güzel değil mi bir adamın karısı savaşta esir düşmüş ve Kuran'ın bu hükmü var ne olacak?

Şimdi de buna bakalım: Ebu Said el Hudrî anlatıyor: "Peygamberle birlikte Benû Mustalık Gazası'na çıktık. Ve Arap tutsaklarından tutsaklar elde ettik. O sırada kadınlar iştahımızı çekti. Bekârlık çok güç gelmişti bize o günlerde. Ve azil yapmak istedik. istiyorduk azil yapmayı Ancak, Peygamber aramızdayken ona sormadan nasıl azil yapacağız?' dedik ve gidip peygambere sorduk. Peygamber de azil yapmakta sizin için bir sakınca yoktur. (Yapabilirsiniz de. Yapmaya bilirsiniz de.) Ama bilin ki, kıyamet gününe değin meydana gelecek bir yavru, ne olursa olsun meydana gelir." (Bkz. Buhari, e's-Sahih, Kitabu'l-Itk/13; Tecrîd, hadis no: 1596; Müslim, e's-Sahih, Kitabu'n-Nikâh/127, hadis no: 1438; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'n-Nikâh/49, hadis no: 2170.)

Buyrun Kuran'la çelişen hiçbir tarafı yok bunun. Peygamberin evine geldiğinizde çok oturmayın o yemeğe çağırmadıysa yemeği beklemeyin, diyen Kuran tecavüzü peygamberin evinde çok oturmak kadar önemli saymıyor ve yasaklamıyor... Kocalı kadınlarla evlenmek de haram; ancak sahibi olduğunuz cariyeler müstesna." islam dinini terketmemi bu ayete borçluyum.
Aslında Kuranda sapıkça ayet bol miktarda var. Fakat hepsine itttirmeyle kaktırmayla zorlama yorumlar getirerek kendimizi bir şekilde kandırmamız mümkün oluyor.
Lakin yukarıdaki ayetteki rezilliğe direnecek ve bu kepazeliği sindirecek gücüm kalmadıgı için 5 yil önce islam dininden istifa ettim. Sırf cennete gideceğim / cehenneme gitmeyeceğim diye böyle bir şerefsizliğe göz yumamazdım.

O yüzden bu ayetin anlam ve önemi benim için çok fazladır...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.