fransa da bir öğretmenin kafasının kesilmesi

 1. 41.
  "gerçek islam nedir?" tartışmasına sebep olan vahşettir.

  Birisi "islam anlayışı" ve "islam" diye bir ayrıma gittiğim yanılgısına kapılmış. Hemen izah edeyim:

  "gerçek islam" nedir tartışmak benim işim değil. Aha da 1400 yıldır kafa yorduğunuza göre, benden bayağı bir ileride olmalısınız, ne olduğunu kendiniz bulun, bana ne?

  Beni ilgilendiren islamın günümüzde nasıl anlaşıldığı ve bu anlayışın sonuçlarıdır. Tut ki "gerçek islam" pek barışçıl bir din olsun, bugün müminlerin çoğu onu kesip, biçmeyi emreden bir din olarak algılıyorsa, gerçeğinin ne olduğundan bana ne?

  Eski ahit'i okursan, ana babaya karşı gelmek dahil, tam 38 ayrı suç için türlü çeşitli idam cezaları ile ve de katliam, soykırım güzellemeleri ile doludur. Yeni ahit'te ise luka kısmındaki bir ayet dışında şiddet çağrısı yoktur. Sonuç?

  Sonuç şu, yahudiler allem ettiler kallem ettiler
  38 idam cezasının hiçbirinin uygulanmaması için yol buldular. Hıristiyanlar ise isa bir ayet dışında hep barışçı mesajlar vermesine rağmen haçlı seferlerini düzenlediler, sonra mezhep savaşlarında birbirlerini kestiler, sonra akılları başlarına geldi.

  Durum böyleyken "gerçek islam" beni niye ilgilendirsin? Haçlının gelip hıristiyanlık adına insanları kesip biçtiği zamanda yaşasam "gerçek hıristiyanlık" beni niye ilgilendirsin? Bunların "gerçeği" nedir, o konudaki fikrim sizi niye ilgilendirsin?

  Uygulamada ne görüyorsam odur. Uygulamanın kendi dinini yansıtmadığını iddia eden varsa bir zahmet sesini yükseltsin.

  Adam olun da din adına diğer insanları ve birbirinizi öldürmekten vazgeçmenin yolunu bulun siz de..
  5 -1 ... rumeli71