türk hava kurumu nun akapelileştirilmesi

 1. 1.
  Saygı Öztürk tarafından dile getirilen rezalettir.

  --spoiler--
  AKP Eskişehir Milletvekili Harun Karacan'ın 26 yaşındaki oğlu Alihan Karacan'ın da bulunduğu bir grubun şubeye üye kaydı yaptırıldı. Havacılıkla hiç ilgisi olmayan Alihan Karacan, bir ay sonra Eskişehir Şube Başkanı olarak atandı. Geliri en yüksek, dünyada benzeri olmayan bir merkezin başında milletvekili oğlu bulunacak.

  AKP YÖNETiCiLERi

  Eskişehir sancısı devam ederken, yine AKP'li yöneticiler bu sefer de Muğla-Köyceğiz Şubesi'ne atandı. AKP'li Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcısı, AKP'li belediye eski meclis üyesi, bir AKP ilçe yöneticisi, THK şubesine atandı. Ortak noktaları ise AKP'li olmaları, THK'ya ilk kez adım atıyor olmaları, havacılıkla uzaktan yakından ilgilerinin bulunmaması.

  Hukuk rafa kalkmış ve düzenleyici mevzuatın yerini keyfilik almış. Yasa gereği şubelerin genel kurul yapmaları, yöneticilerin bu kurullarda seçilmesi gerekirken, THK Kayyum Heyeti, 2020 yılında yapılacak olan şube olağan genel kurullarının yapılmamasını şubelere bir yazı ile bildirmiş. Anlaşılan yandaş atamaların devam edeceğidir.
  --spoiler--

  Yazının tamamı: https://www.sozcu.com.tr/...tirme-operasyonu-6039743/
  8 ... alkolik oldum