kovide yakalanan ulucular

1. 21.
    Açıkçası ilk pozitif olduğunuzu öğrendiğinizde başınıza kaynar sular dökülüyor. Sanki kovide yakalanan sadece sizmişsiniz gibi.

En yakınlarınız hem sizin için çok üzülüyorlar, hemde kendileri için endişeleniyorlar.

Evde zamanda geçmiyor. Alışveriş için başkasından yardım bekliyorsunuz maalesef.

Kovid pozitif olmanız sebebiyle bulunduğunuz ilçe halk sağlığından hergün aranıyorsunuz. Muhtar haftada 2 defa evdemisiniz diye kontrol edip istemeden sizi muhitinize kovidli diye tanıtmış oluyor.

En kötüsü de bazı geri kafalı komşularınız size öcü gibi davranıp, sizin dedikodunuzu yapıyorlar. "Aaa kovid olmuşlar, iiyyy aynı asansöre bindik kaç defa, üüfff çocukları bizim çocukla oynamıştır, yahu nasıl kovid olurlar" gibi sanki şu dönemde kovide yakalanmak, vebaya yakalanmak gibi uzay üstü sebep olması gerek sanıyorlar.

Ama gün gelecek benim vücut antikor üretip, virüs mutasyona uğramadıkça kafam rahat olacakken, onlar kıç korkusuyla gezecekler. Ve ya-ka-la-na-cak-lar.

O zamanda ben onların kapısını çalıp, bir ihtiyacınız var mı diye sorup, onları utandıracağım. Unuttukları vicdanı hatırlatacağım.
    34 -4 ... neflodi