bir garip profesörler ailesi

 1. 1.
  Kızı annesinin boğazını kesmişti! Şimdi de babası evinin balkonundan dehşet saçtı
  Prof. Dr. Semih Aydıntuğ oturduğu evin balkonundan etrafa ateş açtı.Gözaltına alınan ünlü cerrah ifadesinde, "Koronadan dolayı psikolojim bozulmuştu" dedi. Aydıntuğ'un kızı Başak Aydıntuğ ise 2008'de annesi Prof. Dr. Ayşe Olcay Tiryaki'yi boğazını keserek öldürmüştü.

  Başak Aydıntuğ'un öldürdüğü annesi Prof. Dr. Olcay Tiryaki, parlak bir kariyere sahipti. ingiltere ve Almanya'da dahili tıp bilimleri, iç hastalıkları, klinik immünoloji ve romatoloji alanlarında doktora yapmıştı. Türkiye'de 43, yurtdışında ise 38 ayrı makale yayınlamış parlak bilim insanlarından biri olan Prof. Dr. Olcay Tiryaki'nin çalışmaları 26 uluslararası kitaba konu olmuş, Tiryaki 9 bilim derneğinde ise faal olarak görev yapmıştı.

  Prof. Aydıntuğ, ikna çabalarına karşın, polis ekiplerine ateş açmaya devam etti. Polisin "Teslim ol" çağrısına karşılık ateş açmaya devam eden profesör, içinde ekiplerin olmadığı 2 polis aracına hedef alarak ateş etti. Polis otolarına çok sayıda kurşun isabet etti. Bunun üzerine olay yerine özel harekât polis ekipleri de çağrıldı.

  https://www.haberler.com/...-de-unlu-13572868-haberi/
  1 ... lenova