survivor 2020

1. 196.
    En son 16-17 yaşlarında delikanlıyken Survivor kadınlar-erkekleri izlemiştim. Bu sene karantina sürecinde 10 yıl sonra Survivor takip ediyorum. Kanallar eski yayın akışına dönseler 1 dakika daha izlemem. Takip etmediğim için önceki yılların survivorlarını bilmiyorum. Ama haksızlık nirvana yaptı. Şöyle başlayayım:
    -Martın ortalarında izlemeye başladım. izlediğim ilk bölümlerde Ünlülerin Gönüllülere karşı ciddi bir üstünlüğü vardı.
    -Sonra Barış gönüllüler takımına geçti. Nedeni 2 takım arasında kişi sayısı farkının fazla olmamasıymış. (Şu an ünlüler 4 gönüllüler 7 kişi ama böyle birşeye ihtiyaç duyulmuyor nedense)
    -Saçma bir oylama sonucu bireysel başarı oranı en yüksek olan yarışmacılardan Parviz elendi. Oysaki bireysel dokunulmazlık oyunu oynanıp kişisel potansiyeller daha ön plana çıkarılabilirdi. Azerbaycanlı elemanın Mert gibi yakışıklı adam kadar oy toplaması zaten zordu.
    -Ünlüler oyun kazanmaya devam edince bu sefer Yunus Emre ile Berkanı yer değiştirdiler.
    -Artık güç dengesi bir miktar gönüllüler lehineyken bir de Ersin'i adadan şutladılar.
    -En son bu hafta ünlüler 5 kişiyken 3 aday çıkardı, gönüllüler 7 kişiyken 2 aday çıkardı.
    -Ödül oyunlarına gelince hep gönüllülerin üstün olduğu alanlarda oyunlar düzenlenmeye başlandı. Basketbol ve voleybola; futbol, ayak tenisi ve hentboldan fazla ağırlık verildi.
    -Adanın en güçlü 2 erkeği (yunus Emre ve Mert) aynı takımdayken sadece güç gerektiren oyunlar oynanmadı. Çünkü Y.Emre-Barış, Mert- Berkan, sercan-cemalcan eşleşse o oyunu rahatlıkla ünlüler kazanacaktı.
    Ünlüler takımını bu kadar savunduğum hâlde hiç SMS atmadım. Çünkü SMS atarak bu saçma sistemin bir parçası olmak istemiyorum, bu hayatta hiçbir vasfı olmayan insanların Survivor yorumcusu diye bir meslek sahibi olmalarını da kabullenemiyorum.
    0 -3 ... ilim irfan sahibi