kanal d

  1. 440.
    Aydın Doğan’ın tam zamanında kitlediği kanal. Evet bunun için en doğru tabir ‘kitlemek’. Yeni nesil medyanın hakim olduğu şu süreçte doğan grubuna bağlı diğer tüm geleneksel medya organlarıyla beraber Demirören grubuna satılmıştı. Hatta doğan grubundayken de son dönemleri kalitesiz içeriklerle ve serbest düşüşte geçmişti.

    Bilen bilir bu kanal altın çağını 90’lar ve 2000’lerde yaşamıştı. Sanırım o dönem Türkiye’nin 1 numaralı tv kanalı olmuşlardı. Beyaz Show, zaga/tv Makinesi, Çizgi film kuşağı, marka diziler(çemberimde Gül Oya, yılan hikayesi, aşkı memnu) ile kanal d en çok izlenen ve konuşulan tv kanalıydı.

    Fakat ne olduysa yeni nesil medyanın yükselişi ve siyasi müdahale ile kanal d gibi büyük bir kanal tepetaklak oluverdi. Bir zamanlar Kitlesel izleyiciye sahip Bu kanal adeta tv 24, tv net hatta ülke tv normlarında haber yapma ve siyasi tutuma çekildi. Bir zamanlar m.ali Birand ile en çok izlenen haber kanalıyken şimdi reytingleri yerde sürünüyor çünkü izlenmiyor. Gece 23:30’dan sonra verdikleri Düşük bütçeli dev köpekbalığı, timsahlı dandik filmleri gibi kendisi de dandik bir kanala dönüştü. Nereden nereye geldiler yazık.
    2 -1 ... bolivya devlet radyosu

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle