islamiyet ve selefiliği karıştırmak

 1. 2.
  #1992169

  maksadını aşmış olan entry. selefilik hakkında ne kadar yanlış fikir varsa ortaya sanki bir bilen edasıyla serilmiş. ibni teymiyye ve öğrencisi ibn i kayyim el cevziyye bazı akaid konularında farklı yorumlar yapsalarda bu özüne zarar vermeyen sadece teoride açıklanan düşüncelerdi. hiçbir zaman sapık değillerdir. vehhabiliğin de fikir babası değillerdir. sadece bazı görüşleri farklı sebeplerle kullanılmış ve amacından saptırılmıştır.

  seyyid kutup, hasan el benna ve mevdudi ise kendi mensubu olan halkların tagutlarına karşı baş kaldırmış bu uğurda canlarını feda etmişlerdir. islamı asla terörle yan yana getirmemiş, haksızlığa ve zülme karşı çıkmışlardır. koyun gidi gödülen bir halk olmamaları için çaba sarfetmişlerdir. bu insanlara terörist demek sadece amerikan uşaklığıyla sabit olur. allah yolunda şehit olanlara hakaret etmek ancak bu şahıslara yakışır.

  terörist denilen ahmet yasin, abdullah azzam ve izzeddin el kassam ise filistin ve parkistan da en ön cephede işgalcilere karşı göğüslerini siper etmişlerdir. allah hepsinden razı olsun. şefaatlerine nail etsin.

  günümüz sözde müslüman cahilleri gibi allah yolunda şehit olanlara terörist deyin ama öte yadan ırak ta gebermiş amerikan askerine de üzülün size de bu yakışır. siz gidip çiçek sevgisi, islamın çevreye önem, ağaç dikmenin faydalarıyla uğraşın.

  kişi sevdiğiyle beraberdir.
  4 -1 ... imper
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.