feminizmin seks işçiliğini desteklemesi

1. 11.
    Öncelikli olarak emeğin değersizleştirilmesi özel sektörde, patron şirketlerinde, otellerde olduğu kadar görüyorum ki buradaki bir takım kimselerde de var. Emeği ile hayatını kazanan kişiler ile hayat kadınının varlığını verdiği mücadeleyi bir tutuyorlar. Bu kişilerin Saklamalarına imkan olmayan ruhsal sefaletleri buradan bile görünüyor zaten. Sen ona günde 3 kuruşa 12 saat bulaşık yıkamaya, housekeeping olup milletin pisliğini toplamaya götüm tutmadı o yüzden yatakta yatıp 1 saatte 1 günde kazandığımdan fazlasını kazanmak işime geldi desene.

Kapitalizm ile bağdaştıran olmuş. Sanırım arka duvarında çekiç orak olan 18-19 yaşında heyecanlı bir dev genç arkadaş olsa gerek. Fuhuş dünyanın en eski mesleği dostum kapitalizm ile ne alakası var. Feminizmin desteklediği şey sanırım kadının kendi bedeni üzerinde yalnızca kendisinin söz hakkı olduğudur ve bu yüzden de (yaptığı işi dolayısıyla) sosyal hayatta baskı ve şiddet görmemeli fikridir.

Günümüzde eskort piyasası havalarda uçuyor. Dönen paranın alınan paranın haddi hesabı yok. Yani Yeşilçam filmi gibi Alengirli Işık altında ağlayıp kötü yola beni erkekler düşürdü gibi bir durum yok. Hayat kadınlarının büyük bölümü iyi kazandığı için bu işi yapmayı tercih ediyor. Türkiye gibi mutsuz evliliklerin, cinselliği tabu olduğu Ülkelerde eskort piyasasının da tavan yapması normaldir.

Benim karşı olduğum nokta ise işçi söylemi işçi kutsal bir makamdır gözümde. Emeğin ve alınterinin karşılığıdır. fuhuş ile geçimini sağlayan birine bu sıfatı yakıştıramam. Siz de ruhunuzu satıyorsunuz falan söylemi klasik fuhşiyat felsefesi. Tershanelerde, madenlerde, fabrikalarda çalışan insanlar işçidir, kirli çarşaflarda arsızlık yapanlar değil. Hedonistlerin ne düşündüğü umrumda değil.
    2 ... bolivya devlet radyosu