umreciler bu vicdanla azabıyla nasıl yaşayacak

1. 21.
    Umre kaç günde yapılıyor? Gidiş tarihleri nedir? Dönüş tarihleri nedir? Neden gitmelerine izin verildi? Hadi verildi, dönüşlerinde neden diyanet organize olup bu insanlara sahip çıkmadı? Gençler gecenin vakti sokaklara atıldı, aileler dolduruldu. Bu muamele normal değil insanlara. Virüs getirdiler istemeden, ister istemez vicdan azabı yapabilir insanlara. Bazı günler, olaylar oluyor, öyle anlarda beynim soru sorma kabilyetine sahip olmasa keşke diyorum. Yoruyor beni vicdanen, ruhen, asabım bozuluyor. Mal gibi mutlu mesut yaşasaydım diyorum bazen. Bu hal ve vaziyetleri hak eden bir millet değildik biz. Bu ruh haline sokulmayı, hiç bilmediğimiz, tatmadığımız hisleri, duyguları bizlere tattırmaya, hissettirmeye hakkı yoktu kimsenin. Zaten kimse de yapmadı galiba? Bizler istedik. Bile isteye, göz göre göre. 30 yaşıma kadar hiç bilmediğim hisleri, duyguları tattım, öğrendim ama ben istemedim bunu. Kurunun yanında öğrendim.

Edit; gidip yaşlı büyüklerimi ve umre ibadetlerini yapmaya gidip gelenleri yani hiçbir şeyden haberi ve sorumluluğu olmayanları suçlayayım. Hatta biraz da hakaret edeyim. Herkes böyle yapıyor. Belki bir bildikleri vardır? Belki iyi gelir zihin sağlığıma? Bilmiyorum.
    3 ... huzursuz adam