bugün

bombshell

iyi bir film diyebilir miyim bilemem ama kesinlikle yapılması iyi olmuş dediğim film. Oyunculukları ve makyajları dışında çokça beğenmedim ben.

Fox news kanalı yöneticisi roger ailes'in taciz ettiği spikerlerinin ve muhtelif kadın çalışanlarının yaşadıklarının konu edildiği filmde, tacize uğrayan kadınların bu iğrenç isteklere boyun eğerek ve susarak belli bir kariyer elde ettikten, yahut kovulduktan sonra bu durumu dile getirmeleri bana çok da etik gelmedi açıkçası. Öyle ya; Buna boyun eğmeyip direnen veyahut çekip giden kadınların bu sözümona mağdur kadınlardan bir farkı olmalı fikrimce.

Vaktinde Önlenebilme şansı varken susup göz yumduğun bir kötülüğün, artık zarar görmeyecek bir duruma geldiğinde dile getirilmesi ve sana yapılmış olması insanı mağdur yapar mı bilemedim? Abd Kapitalizminde iş ahlaki bu kadar derinleşebiliyor ve anlam kazanabiliyor anladığım kadarıyla.

Yine de yapılmış olması ve sinema tarihinde böyle bir ifşanın bulunması anlamlı.

Velhasılıkelam; Deleuze ve guattari'nin de dediği gibi kapitalizm erkek bilinçaltının dışavurumudur.