türkiye de kadın olmak

1. 62.
    Millet dışarıda crop top-tayt ile dolaşıyor sürü halinde. Bu küfür ve tekme yiyenler nerde arkadaş ? 10 sene önce bir yaz Akşamı askerden izne gelmişim eve. Dedim Beyoğlu’na çıkıp bir canlı müzik dinleyip bira içeyim. Askerim ya vatanı koruyorum. Müthiş gazlıyım yani. Neyse mekana gittim kapı önünde elaman beni tek olduğum için almadı o sırada yanımdan 2 tane Lolita kikirdeyerek içeri geçtiler hiç sorun yaşamadan. Ben de vatanı koruyorum ya ama bir mekana bile giremiyorum. Faydasız 2 Lolita ise önünde her kapı açılıyor. O gün anladım ben Türkiye’de kadın olmayı.

Yazın Beşiktaş, Kadıköy, Beyoğlu’na gidelim pantolon giyen kadın yok yahu. Bırakın bu temas etmediğiniz eski jenerasyon Anadolu Kadınının çilesini kullanıp daha fazla ayrımcılık istemeyi. Süresiz nafaka var 6284 var regl izni istiyorlar, ispata gerek duymadan işaret ettiği her erkek ve işletme toplumsal lince maruz kalıyor. Tüm bunlar olurken fırın yerine bakkaldan ekmek alan bir Kezbanın sanrılarını referans alacak değiliz elbette.
    7 -1 ... bolivya devlet radyosu