bugün

arapların ölen türk askerlerinin etini satması

arapların birinci dünya savaşı'nda yaptıkları hainliklerin pek bilinmeyen ama en insanlık dışı olanıdır.
(bkz: arap ihaneti)
(bkz: cannibalism)

hicaz'da ve musul'da katlettikleri yahut yaralıyken ölmüş türk askerlerinin ve hatta ölmüş çocukların etlerini satmışlar.

kaynak-1:) hicaz çöllerinde bir avuç türk'ün kahramanlığı (ihtiyat zabiti mehmet oral'ın anıları)
görsel
görsel

kaynak-2:)yüzbaşı selahattin'in romanı (ilhan selçuk)
görsel

kaynak-3:)alman kaynakları, burada da musul'da pazarda insan eti satan bir grup arapın asıldığı yazıyor. ikinci kaynağı doğrular nitelikte.
görsel

ayrıca araplardan başka, aynı vahşiliği ve soysuzluğu doğuda ermeniler de yapmıştır.
erzurum'da insan eti satan ermenilerin varlığı bilinmektedir.
daha fazla uzatmak istemiyorum konuyu.

arapların insan eti yeme konusunda sabıkaları var.
çok değil birkaç sene önce yine musul'dan böyle haberler geliyordu.
http://www.milliyet.com.t...san-eti-yiyecegiz-2349631

tabi bir de filistin'de "türk askerinin karnında altın var" diyerek arapların katlettiği askerlerimizi de unutmamak gerekir.
bunu yapanlar pekala insan eti satıp yiyebilirler...

bunları hiç düşünmeden ve hiç araştırmadan 5 milyon çapulcu arabı ülkemize alanlar, bunun önlemlerini de almışlardır herhalde.
olası bir doğal felakette, kıtlıkta bunların neler yapabileceğini bir düşünün size zahmet...

#tarih
--------------------------------------------
edit: yerli ve yabancı 3 tane kaynak koydum, musul'da bu yüzden 12 kişi idam edilmiş, bunu aktaran da bir osmanlı subayı. hala "iddia doğru mu" şüphesi olanlar varsa, fahrettin paşa'nın medine müdafaa'sını iyi araştırsınlar.
peygamberin şehrini korumaya çalışan türkleri aç, susuz bırakıp çekirge yemeye mahkum eden araplardan bahsediyoruz. bunlar insan eti de yer, insan eti de satarlar, gayet doğal.

akp'liler daha bilmezken fahrettin paşa'nın medine müdafaasını yazmıştık;
https://tarihturklerdebas...-pasa-ve-medine-mudafasi/
----------------------------------------------
edit-2: şafi mezhebine göre açlık tehlikesiyle karşı karşıya olan biri, kendisine helal olan başka birini öldürüp etini yiyebilirmiş.
yine açlıkla karşı karşıya olan biri ölü bir insanın etini yiyebilirmiş.
yalnız şafilikte insan etini pişirip, ızgara yapıp kebab yapmak caiz değilmiş.

bir diğer islam mezhebi olan hanbeli mezhebinde de (nakşibendilerin bağlı olduğu mezhep) şafilikteki hükümler geçerlidir, ama bunlar pişirip kebap yapmayı yasaklamamış, bunların yasakladığı şey etini yediğin insanın kemiğini kırmamak...

ben bunun şafilikte ve hanbelilikte geçerli olduğunu az evvel öğrendim. yazık gerçekten...
güncel Önemli Başlıklar