imamoğlu nun demecinden sonra prof ünvanımı sildim

1. 1.
    başlığın tam hali, "özden zeynep oktav'ın ekrem imamoğlu'nun demecinden sonra profilimde yer alan prof dr ünvanımı profilimden sildim tweeti" şeklindedir.

istanbul medeniyet üniversitesi öğretim üyesi prof. doktor özden zeynep oktav'ın, ibb başkanı imamoğlu'nun "Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masteri olan doktorası olan bir Türk kadını" şeklindeki sözlerine tweetinde tepki gösterdiği sözlerinden bir kesit!

tam hali ise, "Ekrem imamoğlu’nun demecinden sonra profilimde yer alan Prof. Dr unvanimi sildim. Unvanlar gelip gecicidir, esas olan vatanseverliktir." şeklinde tweetin!

dün, imamoğlu böyle bir açıklama yapmış, eşi dilek hanımın; sevil kılıçdaroğlu, canan kaftancıoğlu, başak demirtaş ile selahattin demirtaş'ın oyununu izlemeye gitmesini eleştirenlere bu şekilde cevap vermişti, kendince!

bu sözler üzerine ise, istanbul medeniyet üniversitesi öğretim üyesi sayın oktav'da imamoğlu'na tepki göstermek babında sosyal medya hesabında ki "prof. doktor" ibaresini silmiş "ünvanlar gelip geçicidir, esas olan vatanseverliktir" diyerek ise bu durumu twitter aracılığı ile duyurmuş!

ilk etapta, sayın oktav'ın bu çıkışını kibir abidelerine verdiğ ibir ders olarak nitelemiştim açıkçası, lakin sonra fikrim değişti. bence ünvanını silmemeliydi!

zira, o ünvan kendisi için emek ve gurur! gurur ile kibir arasında çok ince bir çizgi vardır lakin bir o kadarda çok fark vardır! ellerinizden öpüyorum hocam!

https://twitter.com/Zeyne...tatus/1217178941066285066
    9 -10 ... iyesta sert