baba olmanın zorlukları

 1. 11.
  Baba olmanın her yanı zor. Her yanı.
  Babalarınızın kıymetini bilin. Onlar kolay kolay hasta bile olamaz. Olurlar da belli edemezler. Bir baba grip olur örneğin. Gidip bir sağlık merkezinde serum yese kendisine gelecektir. Ise gidiyordur sonuçta baba. Halsiz düşmüştür.

  Eve bir gelir hanım hasta ya da çocuklardan biri. Kendisini unutur onlar için koşturur. Gerekirse borçlanır ama o hastaneye götürür aile ferdini. Kendisi kalır.

  Montu eskimiştir ya da ayakkabısı yoktur.
  O ay biraz parası artacaktır. Alabilecek gibidir. Hanım bir giysi ister, çocuklara bir şey lazım olur . Baba hemen kendi ihtiyaçlarını unutur. Önce onların ihtiyaçları giderilmelidir. Baba hep erteler kendisini.

  Evlâdı okul kazanır gider. Hiç-bir şeyden mahrum kalmasın diye daha fazla çalışır. Sigarası varsa bırakır ya da tütüne başlar. Kahveye seyrek gider. Babadır o yapmasada olur yemese de olur gitmese de olur.

  işyerinde öğle yemeği olmadığı için bir simitle günü geçiştirip para artirayim diyen babalarin çocuklarının hunharca para savurduklarını gördüm.

  Ne bileyim senelerce kendi isteklerini erteleyen o babaların yaşlanıp hastalandıklarında evlatları tarafından yeterince sevilmedigini bile gördüm.

  Sevin babalarınızı, kiymetlerini bilin.
  3 ... uzak diyarlarda evli barkli