bugün

en cahil türkler müslüman türklerdir

ya islamiyette bilimi gelişmeyi engelleyen hiç bir olgu yok tam tersi teşvik etme durumu var.mesele islamiyet değil zaten mesele müslüman olan kişilerin islam'ı yaşayamaması yaşasa zaten şimdi böyle konuşulmazdı emin olun siz islamiyet'i araştırmıyorsunuz kuran okumuyorsunuz gidiyorsunuz internetten oradan buradan insanların fikirlerini daha sorgulamadan araştırmadan o fikri doğru bulup onu savunuyorsunuz bu başlığı açana da ben gerizakalı derim o zaman hacı benim dinimi aşşağılıyorsa atalarımın bu memleketi inançla kanla kazandık şimdi herkes bilim kisvesi altında şu güzide dinimizden kaçıyor tamam istediğiniz gibi elbette yaşayın benim dininde zorlama yok zaten sadece uyarma ihtiyacı bunu da niye açıklıyorsam konudan saptık neyse arkadaşlar kısaca demek istediğim bu ülkede dine çok tamah etmezsen akıllı bilimsel düşünen kendini geliştirmiş olarak görülürsün dinini yaşar bak burası önemli dini yaşamak ama doğru bir şekilde oradan buradan bazı kişilerin kıçından uydurduğu gibi değil de Kur'an'a göre yaşamak şimdi bende yobaz görünürüm amaaaan sözlük söylemek istediğim o kadar şey var ki...artık islam'dan bizi soğutan insanlar yüzünden ateist olan insan sayısı o kadar çok ki...ve bir başka asıl mesele bu ülkede insanlar birbirini sömürüyor insanı insan gibi görmüyorlar sadece çıkar olarak mahiyetinde kullanıyorlar en çokta güzide devletimiz yapıyor.

(bkz: yargı)
(bkz: toplum)
(bkz: türk)