faiz haramdır

 1. 101.
  yav he he dedirten beyan.

  bir devlet düşünün ki %99.9'u müslüman, hükümeti ise islamcı. ama aynı devlet vatandaşından alacaklarına karşılık bile çatır çatır faiz işletiyor. vatandaş vergisini, sigortasını, trafik cezasını 1 gün geciktirse dahi "gecikme zammı" adı altında kol gibi faizi köklemek suretiyle geçiriyor.

  zeka küpü dinciler buna zerre gıkını çıkarmazken vatandaşın vadeli mevduatına gelince mangalda kül bırakmıyor. faiz de faiz olsa. gerçek enflasyona bakıyorsun %30, mevduat faizine bakıyorsun %10. ne anladım bu işten? üstüne müslüman devlet oturduğu yerden o faiz gelirinden de stopaj adı altında vergi alıyor, kalıyor sana kuş kadar bir şey. hadi vatandaş eşek gibi çalışarak yaptığı birikimin faizini alarak bir bok yiyor ve günah işliyor, devlet tam olarak ne yapıyor da bu "haram" gelire ortak oluyor? çalışmadan kazanılan para haramken çalışmadan kazanılan parayı bedavadan tırtıklamak helal mi oluyor?

  sonra faiz haramdır diye kafa siken bu dinciler utanmadan arlanmadan faiz yiyen devletin yaptığı yolları, köprüleri kullanıyor. hatta kullanmakla kalmayıp yol yabdı, köprü yabdı diye bunlarla övünüyor. vatandaş yapınca kafir olurken, devlet yapınca kahraman oluveriyor.

  sizin ben samimiyetinizi.
  7 -3 ... nesgayfe

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle