ateistlerin cevaplayamadağı sorular

1. 76.
    Bence sorun "ateist" denildiği zaman şeytana tapan, kedi kesip yiyen, sürekli ayinler yapan insanlar geliyor bizim milletin aklına. Çık sokağa sor ateistler hakkında bilginiz var mı diye yarısından fazlası bu cevabı verir. Zaten başımıza ne geliyorsa bundan geliyor. Ya bırak ister inansın ister inanmasın ne bu bir şeyler ispatlama derdi. Benim inancım bana yetiyor, hem ben daha kendi dinimi harika derecede bilmiyorum kaldı ateist olan birisi ile bu durumu tartışıcam. Sonuç olarak ateistler kalkıp demiyor ki inanç sahibi olan insanları keselim, asalım. Dedikleri şey bildiğim kadarıyla din diye bir şey yok insanlar dinsiz doğup, hayatın ona getirdikleri üzere sığınacak bir yer arayıp kendilerinin oluşturduğu şeylere inanıyorlar. Bu açıklamada beni rahatsız eden bir şey yok. Ben inanıyorum bu yolu mantıklı buluyorum, ama o başka düşünüyor gayet normal. Biz demiyor muyuz her koyun kendi bacağından diye o zaman bizi geren ne ? Benim inancım doğruysa zamanı geldiğinde o da görecek ben de. Benim doğrum inanç, Allah bir'dir, muhammed onun elçisidir. Geri kalan insanlar neye inanır ne düşünür ona kalmış, saygı duyarım.
    2 ... leblebidennemkapan