istanbul da çayın dört tl olması

  1. 18.
    ya siz nasıl maliyet hesabı yapıyorsunuz? hiç mi 4 işlem, matematik, mantık bilmiyorsunuz? bir mekanda içtiğin çayın yediğin yemeğin maliyeti hesaplanırken o bardağı yıkarkenki kullanılan suyun parası, seni ısıtan ısıtıcının yaktığı elektriği amortismanı, sana çayı servis eden adamın sigorta primi yemeği bile eklenir. çayı kahvede içersin adamın çok masrafı yoktur ortalama ona bi bardak çayın maliyeti 50 kuruştur sana 1tlye satar %100 kar eder, kadıköyde içersin orda kirası işgaliyesi maliyeti 1.5tldir sana 3tlye satar o da %100 kar eder, gider bebekte boğaza karşı yada kalamışta marinada içersin adama kirası şusu busu çayın maliyeti 2.5tldir o da 5tlye satar gene %100 kar eder.

    sürümü, müşterisi çok olan esnaflığı iyi olan çok satar çok kazanır, sürümü olmayan çayı berbat olan adamın maliyeti gen yüksektir ama satamaz o da zarar eder bir süre sonra kapatır gider zaten. demem o ki paran yoksa evde yada kahvede içersin, paran çok varsa gider boğaz havası ala ala elinde gazeteni dergini okuyarak 1 saat vakit öldürüp 2 çay içip 12tl verir keyif yapar çıkarsın.
    tabikide bağdat caddesinde mekana 5milyon tl para bağlayan işletmeci, 10bin tllik demirbaşı bile olmayan kahveciye göre daha fazla kazanacak.
    2 -5 ... anto