şehit annesi pakize akbaba ya soruşturma açılması

 1. 16.
  Davadan Şehit anası değil şikayetçi olan taraf vazgeçmiş. Neticede galiba kamuoyu tepkisinden korkulduğu için vazgeçilmiş olan davadır. Tabi mangal gibi yürek var şehid anasında. Acısı var kadıncağızın. Konuşmuş. Söyledikleri herkesin bildiği konular. Bu sebeple Kim ona ceza verdirip milleti karşısına almaya cesaret edebilir ki? Hiçbir siyasi. Lakin davanın kadın hakimi de vaziyeti idrak edip vicdanen rahatsız olup gereğini yapmış ve beraatını vermiştir.

  --spoiler--
  Şehit annesinin yargılandığı davada neler oldu... Sehven şikayet etmişler

  istanbul Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba hakkında 2017 yılında CHP'nin bir etkinliğinde yaptığı, "Açılım sürecini" eleştirdiği konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan dava Ankara'da başladı

  5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davayı iYi Parti ve CHP'den çok sayıda milletvekili izledi.

  Duruşma salonuna bastonuyla gelen ve asliye ceza hakiminin, "oturabilirsiniz" demesine rağmen ayakta duran Pakize Akbaba, kimlik tespiti sırasında, "6 çocuğum var. ikincisi şehit oldu, sizlere ömür" dedi.

  AKBABA: BÜTÜN DÜNYANIN BiLDiĞi ŞEYLERi TEKRARLADIM

  Akbaba, kısaca şunları söyledi:

  "Suçlamaları kabul etmiyorum. Makama da kanuna da saygım var. Asla hakaret etmedim. Tamamen kişisel sorunlarımı, herkesin bildiği şeyleri bir anne olarak sordum. Yanlış bir şey konuşmadım. Bir şehit anasının öğrenmek istediğim konulardır. Bütün dünyanın bildiği şeyleri tekrarladım.

  Affınıza sığınarak 1 dakikanınızı rica edeceğim.

  Buraya gelirken, hakim kadın mı erkek mi olur demeden şöyle düşünmüştüm, 'Acaba çocuğumun nasıl şehit düştüğünü, kaç çocuğu olduğunu, neler çektiğimi sorar mı?' diye. Bunları sormanızı beklerdim."

  Akbaba'nın son sözleri üzerine Hakim Hülya Tıraş'ın hüzünlü bir şekilde gülümsediği görüldü.

  Akbaba'nın savunmasından sonra Avukatı Uğur Poyraz, Erdoğan'ın Avukatı Muhammed Aydın'a şikayetçi olup olmadıklarının, Akbaba'nın cezalandırılmasını isteyip istemediklerinin sorulmasını istedi.

  Av. Aydın, "Katılma talebimiz var. Dilekçemizi tekrar ediyoruz" karşılığını verdi. Av. Poyraz da, "Cumhurbaşkanı şikayetçi olmamış. Muhbir bir vatandaş şikayetçi olmuş. Cumhurbaşkanı bu gerçeği bilse şikayetçi olmazdı" açıklamasını yaptı.

  SEHVEN ŞiKAYET ETMiŞLER

  Akbaba'nın diğer avukatı savunma yaparken salona Erdoğan'ın bir başka avukatı geldi. Kısa bir süre sonra Av. Muhammed Aydın araya girip, söz istedi. Ancak itiraz üzerine avukatın beyanının bitmesini bekledi. Akbaba'nın avukatı beyanını tamamlayınca da, "Katılma dilekçemiz sehven gönderilmiştir. Şikayetten vazgeçtiğimizi beyan ediyorum" dedi.

  BERAAT KARARI

  Bu gelişme üzerine Av. Uğur Poyraz, kamuoyunun şehit anasının arkasında olduğunu vurguladı. Hakim Hülya Tıraş da, "Hakimler kamuoyu baskısıyla karar vermez, vicdanıyla verir. Bugüne kadar vicdanımla karar verdim" dedi.

  Beyanların tamamlanmasının ardından Hakim Tıraş, "Unsurları olmayan suçtan beraatine karar verilmiştir" açıklamasını yaptı. Karar alkışlarla karşılanırken, salon dışında da, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı atıldı.

  KUMPASDER Başkanı Ahmet Tatar ve Ali Türkşen'in de izlediği duruşmada, Akbaba'nın savunmasını iYi Partililerin yanı sıra CHP'li avukatlar da üstlendi.

  DURUŞMAYI AKŞENER DE TAKiP ETTi

  Duruşmayı takip eden tek siyasi lider ise iYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu. Akşener, adliyeye geldiğinde Pakize Akbaba'ya sarıldı.

  https://odatv.com/sehven-...-etmisler-07111917_m.html
  --spoiler--

  şehit annesi pakize akbaba ya soruşturma açılması
  8 ... gazeloglu