barış pınarı harekatı

 1. 15.
  kısa vadede ne olur bilmiyorum, ama uzun vadede türkiye'nin kekolarla hiç bir ortak çıkarı yok.. kürtlerle sonu mutlu bitme ihtimali olan bir ortak geleceğimiz yok. sınırın suriye tarafına geçmek şöyle dursun, türkiye'nin kendi güneydoğu anadolu bölgesini süratle bırakması ve fıratın doğusuyla murat'ın kuzeyine çekilmesi lazım.. sadece türklerden ibaret bir milli devlete dönüşmemiz lazım..

  amerika çok uzun vadeli plan yapıyor.. ortadoğu'da hem israil'in hem de petrol bölgesinin bu kadar yakınında ekonomisi güçlü, nüfusu eğitimli, modern ve laik bir devlet istemiyor. bizi içinde tarikatların ve aşiretlerin cirit attığı bir arap ülkesi düzeyine indirmek istiyor. bunu yapmanın en kolay yolu ise savaş yoluyla ekonomimizi çökertmek, bizi dış borçlanmaya mahkum etmek, ekonomik çöküş ve borçlanma sonucunda ise eğitim sistemimizi, sağlık sistemimizi, adalet sistemimizi yerle bir etmek.. ve bunlar yerle bir olunca herkes tarikatlara, aşiretlere ve cemaatlere sığınacak..

  zaten ülkemize (rize sağolsun) milyonlarca arap sokup atatürk'ün kurduğu düzenimizi iyice sulandırdılar...

  çok dikkat etmek gerekiyor: türk ordusu orada bir kaç beş para etmez keko mevziini yerle bir edince biz burada zevkten dokuz köşe olacağız.. "türkün acı gücünü gördünüz müüü? işte türkün tokadı böylediiir" diye bağıracağız. ama sınırlarımızın dışında kazandığımız her çarpışma bizi 1923'ten beri devam eden savaşı kaybetmeye biraz daha yaklaştıracak..

  ingilizlerin bir lafı vardır: "biz çarpışmaları kaybeder ama savaşı kazanırız" derler. biz türkler inşallah bunun tam tersini yaşamayız..

  not: balyoz ve ergenekon süreçleriyle subay kadrosu tarumar edilen, askeri okulları kapatılan, gata'sı yağmalanan türk ordusunun askeri performansı hakkında da ciddi şüphelerim var..
  12 -5 ... arbutus unedo