tanrı nın çalışma prensibi

 1. 32.
  aslında her şey ironik şekilde ters işler.

  örneğin sana milli piyango çıktı. sen bunu bir lütuf olarak görürsün sevinirsin. halbuki bu senin sonunun başlangıcıdır. Bu haram para sana dünyada yaramayacağı gibi ahirette de hesap verememene sebep olacaktır.

  ya da şer gibi gözüken fakirlik. derler ki" ahirette allah'a hesap verilirken herkes keşke dünya da fakir bir hayat yaşasaydım" diyecektir.

  çünkü inceden inceye hesap verileceği için zengin olmak eğer zekatını vermiyorsan büyük bir yük olacaktır.

  ya da ateistleri ele alalım. ölünce yok olacağını düşünen bu zevat, diriltilip kaldırıldığında "şimdi mahfolduk " diyecekler ve allah'tan kendilerini yeniden dünyaya göndermelerini isteyecekler. tabi kabul edilmeyecek. bu dünyada kendi akıllarına çok güvenen bu kişiler maalesef ahirette en acınası durumda olanlardan olacak.

  diğer yandan bir bakıyorsun haram kazanan haram yiyenlerin durumu. adamlar haram yiyor ama mis gibi de hayat yaşıyor diyorsun değil mi ? birincisi o hayatın sonraki dönemlerine bir bakmak lazım. zulüm ve haramla kazananların sonları çok trajik oluyor. ikincisi allah "madem bu kulum sonsuz hayatta cehennemde kalacak bari bu kısa dünyada biraz yaşasın" diyor ve kısa süre de olsa ona rahat yaşaması için fırsat veriyor. ama aslında bu bir lütuf değil bir ceza oluyor tabi. çünkü bu yaşam içinde de günahlara boğuluyor insan. 30-40 sene gibi kısa bir süre rahat yaşıyorsun ama sonsuz hayatı kaybediyorsun.

  vs. vs.. kısaca aslında sistem hiç de düşündüğümüz gibi işlemiyor.
  2 -2 ... gucluturk

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle