ışık hızı aşılabilir mi

1. 538.
    bilim durmadan değişir, gelişir ve yenilenir. daha yenilerde yıllardır öğrendiğimiz newton'ın kütle çekim ''yasası''nın doğru olmadığını öğrendik. öncelikle şunu söylemek istiyorum: wheeler'ın bir sözü var: ''bilimde, yasaların var olmadığı yasası haricinde hiçbir yasa yoktur.'' diyor kendisi. çok güzel bir söz. ispat her zaman yasa demek değildir. evrim teorisinin evrim teorisi olmasının sebebi de budur. bilim değişebilir ve bu değişiklik esnasında ortada kanıtlar dahi olsa bilim bunu araştırmaktan geri kalmaz. yani evet, ortada ispat var ancak ispatların olması deney olmayacağı anlamına gelmiyor. yani ispat olsa da bilim kendiyle kavga etmeye devam edip gerek yeni ispatlar bulmaya gerekse ispatları çürütmeye çalışacak. yani bu noktada sunduğun argümanın bir önemi yok.

şimdi de hemen sana bir örnek vereyim: ışığın yolculuk hızı 1.079.252.850 km/saat'tir fakat mesela ben saatte 3000 km/saat hızına ulaşan bir mig32 uçağından ileri doğru ışık tutarsam ışığın hızı 1.079.255.850 km/saat olmaz. yani ışığın hızı uçağın hızına eklenmez çünkü ışık hızı sabittir. ve (#42123057) buradaki entryde de bir örneğim var zaten.

makalelerden gösterecek olursam:

https://evrimagaci.org/is...izini-neden-gecemeyiz-402

https://evrimagaci.org/oz...rini-yakarsak-ne-olur-153

bunlar evrim ağacından olduğu için güvenilir diye attım. ama internette tonla video var. tonla başka makale de var. kendin bulabilirsin.

ben asla kesin konuşmadım bu arada. günümüzü konuştum ve mantıklı olanı konuşmaya devam ediyorum. aksi bir ispat olmadıkça da buna inanmak durumundayım. nedenleri ve sonuçlarıyla birlikte ışık hızını neden aşamayacağımız zaten belli. iyi okumalar ve izlemeler dilerim. video da atarım dilerseniz.
    5 ... etik olmayan biri

entry'nin oylanmaları (5)

• 1.

11-09-2019 03:23 :

1
    1
  • 2.

11-09-2019 03:57 :

1
    2
  • 3.

11-09-2019 04:30 :