masterchef türkiye

1. 370.
    mümkün mertebe kore dahil yemek programlarını izlerim bizdeki yarışmalar abd ve fransa yarışmalarının yanına bile yaklaşamaz .
    italyan yarışma programları özellikle yemek üretme üzerine.

kore tamamen sağlıklı yemek için .

tabi benim bilgim izleyici düzeyinde ama entelektüel olarak biraz mutfak bilgim var.

bizde istanbul'da bir kaç restoran dışında kütahya'da ki lokantalarda ve restoran diyebileceğimiz mekanlarda güzel yemek ve tatlı yapılıyor. birde ege kıyısında bir kaç lokanta'da meze üzerine ihtisaslaşmış ızgara ve tava (et-balık) mekanları var. onun dışında türkiye'de ahçı-şef çıkmaz olsa olsa 2.sınıf ahçı.

bizde cost-reçete ve şef masası-ofisi yok . (costların çoğu vasıfsızdır ,ancak sayım yapar reçetenin ihtivasına bile vakıf değillerdir.))
    mutfakta soğuk-sıcak- et-balık -meze-bulaşıkçı birbirine karışık iş yapar. bulaşıkçıya salata hazırlatırlar komiye karides ayıklatırlar hatta garsona.
    bir iki yabancı şef gördüm adamlar ihtisas sahibi mutfağı orkestra gibi yönetiyor .
    burada ki asıl sorun müşteri en klas müşteride ağız tadı lezzet anlayışı yok.

diyeceksiniz ki sende çok biliyorsun hayır bilmiyorum ama doğuş holding örneği ki epey restoranı ve otel mutfağı var sahibi eleştiriye tahammül edemiyor çünkü restoranı osuruktan restoran son zamanlarda nusr-et üst klasmanda adam hem hokkabaz hemde ete saygısı yok .ancak göt göte yemek yeniyor,örneğin kalyon'da ki mekanında.
    yani masterchef türkiye en fazla esnaf lokantası ile rekabet eder..

o kadar.
    ha somer sef gerçekten usta -master adam büyük olasılıkla 20 yaşına gelmeden türkiye'den çıkıp gitmiştir batı mutfak kültürünü almıştır.

zamanında hell's kitchen izlemiştim gerçek yarışma budur.

orada bir keresinde deniz tarağını işlemişlerdi burada versen ...?

yani mesele ustalar(şef-ahçı) değil türkiye'de kısaca müşteriler vasıfsız.

vedat milör'ü izleyin(eski videolar) gayet iyi anlarsınız.
    4 ... baris hemen simdi

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle