bugün

evlenmemek için bir neden söyle

saçma bulmak.

neden bir insanı sevdiğimi devlete kanıtlamak için imza atıp, çevreme kanıtlamak için uğrunda aylarca çalıştığım para ile bir etkinlik düzenleme ihtiyacı hissedeyim ki?

ne yani bir kadınla resmiyette "evli" görmedikçe gerçekten aşk yaşayamaz mıyım, cinsel birliktelik yaşayamaz mıyım, güzel zaman geçiremez miyim?

evlilik neyi kanıtlar ki?

aksine evlilik bir zaman sonra birbirinden nefret etmeye başlayan insanların ayrılmasının önündeki en büyük nedendir. bir diğeri ise (bkz: erken yaşta çocuk yapmak)
ki bu da uzun vadede çok büyük sorunlara neden oluyor görüyoruz..

işin kısacası; devletin benim cinsel hayatım üzerinde, hayatımda görmediğim akrabamın kimle hayatımın geri kalanını geçireceğim hakkında söz söyleme hakkı yoktur.

bi de bunlar var amk.
hayatımda görmediğim bilmem kimin amcasının torununun eltisinin çocuğu gelip mutlu ömürler birliktelik diler..
e dalyarak şimdiye kadar nerdeydin? ne yani evlenmeden önce yaşamıyor muydum ben amk.

köhneleşmiş geleneklerden birisi de budur kanımca, ha bi de ekonomi boyutu var ki an itibariyle (2019 eylül) evlilik için hayatında görmediği parayı harcayan çiftlere üzülüyorum ne yalan söyliyim.
güncel Önemli Başlıklar