bugün

kadın erkeğe emanettir

"Kadınlar, erkeklere Allah'ın emaneti" değildir.

Zaten bu düşünce neresinden tutarsan tut sakattır. Dinlere göre, koskoca Tanrı, yarattığı canlıyı neden bir diğerine emanet etsin. Kendisinin gücü kendi yarattığını "esirgeyen ve bağışlayan" olarak "esirgemeye" yetmiyor mu? Peki bu dünya'da benzer ağır iş ve zorluklarla mücade eden erkekler kime emanet? Boz ayılara mı? Kadınlar bize emanettir demek, onu güçsüz ve muhtaç adleder. Bunun gibi fikirlerin doğuracağı binlerce yıllık bilincin getireceği sorunları bir düşünün... Kadın her konuda erkeğe muhtaç olarak bilinmeye başlar ve erkek kadının üzerinde her türlü hakka sahip olur. Ve an gelir onu öldürür, vurur, döver, cinsel saldırıda bulunur vs.

Bakın din adı altında söylenenlerin nasıl kadınları mahvettiğini gördünüz mü? Göremedinizse zaten ben tartışmak için yazmıyorum. Göremeyenler de bu dünyanın bir parçası ve bu amaçla aramızdalar. Onları da hoş görüyor ve aydınlanacağı günlerin yakın olmasını umut ediyorum. Bizler var oluş sebebimize göre hareket edip bunları anlatmaya ve buna göre yaşamaya devam ederiz. Evren, kendi sonunu böylece tayin etmiş olur.
güncel Önemli Başlıklar