bugün

birine verilen en büyük fiziksel zarar

Kucukken parkta surekli benimle ugrasan, gordugu yerde kilolu oldugum icin benimle dalga gecen bir pic vardi. Bir gun yine beni ayar ederken parkta buldugum insaat demirini dogrudan kafasina firlatmistim. Artik o sinirle nasil firlattiysam 30 metre otedeki bebenin kafasini yarmistim. Dikis atilmisti. Sonra o bu picin anasi babasi baskina geldi ama cocuklarinin suclu oldugunu bildikleri icin cok ses edemediler.

Ilkokula giderken girayhan diye bir pic vardi. Adindan da anlasilacagi uzerine orospu cocugunun onde gideniydi. Surekli satasip millete hep kavga cikartirdi. Bir gun; okulun kapanmasina birkac gun kala arkadan yaklasip diz kapaginin arkasina vurarak diz kapagini kalorifer peteklerine sokmustum. O zamanlar mavi onlugun altina sort giyebiliyorduk. Sortlu oldugu icin dogrudan saplanmisti sivri koselerine. Uzunca bir sure bacagi bandajli gezmisti.

Yine ayni ilkokulda can diye bir yavsagin evladi vardi. Benden zorla para isterdi. Vermeyince de surekli saldirirdi. Bir gun gozum dondu kafasini beyaz tahtaya carpmistim. Agzi yuzu kan icinde kalmisti. Ogretmenime de benden zorla para istiyor diye kac kez sikayet etmistim. Hepsi sonucsuz kalinca kendi adaletimi cok saglam bir sekilde sagladim. Aradan 20 yil gecti neredeyse On dislerinden birisi hala yarim kiriktir.

Mahallede de topac mustafa diye bir yavsagin evladi vardi. Alt dudagindan boncuklu tabancayla vurmustum. Neden vurdugumu hatirlamiyorum ama muhakkak kanima dokunacak bir sey yapmistir.

Anil diye bir bebe vardi mahallede. Her zaman bok kokardi. Bir gun yakalamacilik oynarken bebenin sortunu indirmistim. Altina sicmis, olanca bok sortundan yere dusmustu. O olaydan sonra asagiya inememisti ve sonrasinda da tasinip baska bir semte siktirip gitmislerdi.

Ha bir de kucukken bakkaldan sut aliyorum diye dalga gecen mehtap diye yavsak bir kari vardi. Kac yasina geldin hala sut mu iciyorsun ayip sana diye bakkalda beni rencide etmisti herkesin icinde. Azili pic dusmanim girayhan ile bu yavsaklarin arabasinin kilidine camlari kirip sokmustuk. Kocasi olacak pezevenk tum kiliterini yenilemis ve bunu bizim yaptigimizdan haberi olmamisti.

Kucukken iblisin tekiydim ama sonra buyuyunce gecti. Yaptiklarim icin de asla pisman degilim. Bana zarar veren herkesin hesabini kestim cocukken. *