iki yıllık bölüm tercih edeceklere tavsiyeler

 1. 44.
  öncelikle sivil havacılık mezunuyum bunun üzerinden tavsiyelerde bulunacağım ilgilenenler yeşillendirebilir gelen kutumu, yardımcı olmaya çalışırım.

  bölümün en önemli noktası uygulamalı derslerin olması ve bölümden mezun olunca temel seviyede deneyime sahip olmak. ilgi alanınıza giren bir bölüm ise teori olarak derslere çabuk adapte olabiliyorsunuz. gerekli özeni ve ilgiyi gösterirsen mezun olmak çok zor değil.

  üniversite tercihi yapacakken dikkat edilmesi gereken ilk hususlar uygulamalı olan derslerin teorik derslere oranın daha yüksek veya en azından denk olmasıdır. çünkü bölüm cidden teorikten çok pratiğe dayalıdır.

  önerebileceğim iki üniversite var devlet isteyenlere (bkz: anadolu üniversitesi) vakıf üniversite tercih edeceklere (bkz: nişantaşı üniversitesi) bu alanda kuşkusuz en iyi iki üniversitedir.

  nedenine gelecek olursak, en başından beri üzerine bastığım uygulamalı dersler için en son derece özel bir simülatöre sahipler. 3. istanbul havalimanı hava trafik kontrol kulesinin birebir aynısının simülatörü ile uygulamalı dersler veriyorlar. böyle bir ayrıcalık söz konusu ise tartışmaya gerek yok herhalde bu bölümü neden bu üniversitelerde okumalısın diye.

  simülatör özellikleri ise 4 mevsim olarak farklı farklı ayarlanabilir. istanbuldan, esen boğaya inen bir uçağın seyahatini a'dan z'ye birebir örtüşen bir deneyim sağlıyor.

  havelsan ile ortak bir çalışma sayesinde bu simülatör yapıldığı için, staj imkanına da sahipsin.
  21 -1 ... mvltyldz

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle