neden kadın düşünür yok

 1. 18.
  Öncelikle tek ricam uzun demeden sonuna kadar okumanız.
  (bkz: yaygın bilinen yanlışlar)

  https://www.google.com.tr...tekno.com/haber/amp/58792 (tarih kadın bilim adamlarını neden gizledi?)

  1) Aslında erkekler kadar kadın düşünür vardır lakin zamanın getirmiş olduğu ataerkil topluluk yüzünden birçok kadın düşünür kitaplarını, buluşlarını ve düşüncelerini erkek isimleri altında çıkarmışlardır. Yani erkek bir yazarsan okuduğunuz bir kitap, kadın bir yazara ait çıkabilir.
  2) Orta Avrupadaki kadın düşünürler cadı olarak yakıldıkları için deneme yazılarını ya hiç paylaşmamışlardır. Paylaşanlar da yakılmıştır.
  Almanya’daki gezimde bir meydanda cadı kafesleri sergileniyordu. Birçok kadın sadece günümüz tıbbındaki basit bilgileri kullanarak hasta iyileştirdikleri için yakılmışlardı.
  3) kadınların canlı gömüldükleri çağlarda felsefe için değil, daha çok canları için uğraşıyorlardı.
  4) harry potter ın yazarı j.k rowling den örnek vermemiz gerekirse; yayın evi adını j.k rowling olarak bıraktı çünkü ERKEK OKURLARIN KADIN BiR YAZARI OKUMAKTAN ÇEKiNECEKLERiNi DÜŞÜNÜYORLARDI!!!!!

  Yani aslında böyle olmasının tek sebebi yine cahil ve geri kalmış bir erkek topluluğu. Lütfen bu düşüncelerde olmayan erkekler üstüne alınmasın ama eksileyenler genelde böyle düşünenlerdir. Çünkü yazdığım her şey doğru.
  4 -2 ... bilinmeyen bir kadin