16 haziran 2019 imamoğlu yıldırım ortak yayını

1. 248.
    Yıllar sonra ülkemizde yapılan seçim açık oturumudur.

Şimdi bir tarafta yıllardır politikanın içinde olan tecrübeli bir politikacı, diğer tarafta çok daha genç ama siyaset tecrübesi daha düşük bir başka politikacı... Böyle bir manzarada Yıldırım'ın daha hazır gelmesini beklerdim.

Özellikle ilk çeyrekte seçim iptalliyle ilgili konuşmalarda bence imamoğlu daha ikna ediciydi ve tartışmanın bu bölümünde Yıldırım'ı oldukça ezdi. Devam kısımlarında özellikle Yıldırım'ın Sayıştay raporuna yalan demesi ama imamoğlu raporun kendisini çıkartıp konuşmaya başladığında Yıldırım'ın raporu okumadığını söylemesi bence kendisi için kötü oldu. Okumadığın şey nasıl yalan oluyor?

Vaatler bazında arkasında hükümet desteğide olan Yıldırım'ın vaatleri anlatışı çok cansızdı. Buna karşılık imamoğlu daha canlı bir sunum yaptı. Ki bu noktada haliyle Yıldırım'ın vaatlerinin daha büyük olduğunu söyleyebilirim ama bunu sunuş şekli çok vasatttı açıkçası.

imamoğlu daha kanıtlı konuştu. Yani Tüik verilerine kadar kullandı. Hatta tartışmanın bir noktasında Yıldırım'ı Cumhurbaşkanıyla vurması çok enteresan bir yaklaşımdı.

Sonuç olarak imamoğlu gençliğinin verdiği enerjiyi daha iyi kullandı. Tartışmanın genelinde değil ama bazı noktalarında Yıldırıma bence ciddi üstünlük sağladı. Yine yakın bir seçim olacağı açık ve seçmenini sandığa götüren kazanır gibi görünüyor. Ama kararsız bir seçmen olsaydım ve kararımı sadece bu tartışma ekseninde verecek olsaydım imamoğlu ağırlıklı olurdu bu.
    12 -3 ... my name is nobody