ben bu yazıyı anneme yazdım

 1. 1663.
  Selam,
  Çok tuhaf, bu gün dolu dolu 18 sene oluyor yokluğun. Az sonra yaklaşık 1 saat 6 dakika sonra son kez canlı canlı ellerini tutuşumun, son nefes alışının, o son nefesinin enerjisinin tüm vücuduma yayılmasının üzerinden 18 sene geçmiş olacak.
  Ali'yi arayışım, o'nun her şeyden habersiz çıkıp gelişi...
  Bazen diyorum ki o ve sen birbirinizi seninle benim ilişkiden çok daha fazla seviyordunuz, o son nefeste senin yanında olması gereken o'ydu.. hak eden o'ydu.. ama bazen de hayır diyorum hayır Ali bunu sonsuza kadar üzerinde taşıyamazdı, her şey olması gerektiği gibi oldu diye düşünüyorum.
  Sen gittin, senden sonra taner gitti, ardından teyzem gitti... taner dışında hepinizi ben yıkadım biliyor musun? Anneannemi yıkarlarkendi ilk girişim o mermerli beyaz odaya, sonra sen, sonra teyzem... en son da bbtrh.nin annesini yıkadım. Bu da benim hayattaki görevim gibi bir şey sanırım. Hepinize hakkım helal olsun.
  Sen gittikten sonra sabah kahvelerini teyzemle beraber telefonda içer oldum. Yaklaşık 6 sene kadar. Sonra o da gitti, kahve öksüz kaldı, ben öksüz. O zamanlardan beri içilen hiçbir kahvenin tadı yok, anlamı yok.
  11 yıldan beri filan saçlarım dayımın sana "sayıl git azıcık kendini değiştir, saçını orospusu sarısına boyat kendine bak" dediği renkte. Sen yapmadın da ben yaptım işte. Nasıl kızmıştın dayıma hahaha.
  Ali tam senin yetiştirdiğin gibi birisi oldu. Görsen gurur duyarsın. Ben bi bok olmadım, zaten belliydi benim bi baltaya sap olmayacağım. Okul bitti, üstüne şimdi açıktan saçma sapan bir bölüm daha okuyorum tabii bırakmazsam. Ali çalışıyor iyi bir mevkide. Senin gibi Temiz, titiz ve düzenli. Ben o'na gittiğimde 3 gün dayanabiliyor bana sonrası bir çatışma hali. Aslında o da biraz taner'e benzedi. O'nun vurdumduymaz tavırları var üzerinde. Kazık kadar da olsak, elim gözüm hep üzerinde merak etme. O benim canım her şeyim, 9 ay boyunca seninle beraber beklediğim, eve gelince de hep bizimle mi kalacak bu diye sorduğum... bu gün hep o'nu aramak geliyor içimden ama işte böyle günlerde arayınca diyecek hiçbir şeyim olmuyor. O da biliyor neden aradığımı, karşılıklı iyi misin sen iyi misin diye on kere sorup kapatıyoruz. O yüzden aramayacağım. Extra dan üzmeyelim oğlanı.
  Seni çok özlüyorum, kavgalarımızı bile. Yapacak bir şey yok maalesef. 18 sene olunca gün mün de hesap edemiyorsun.
  Kısaca yokluğunda olanlar bunlar. Dramatize etmek istemiyorum daha fazla. Ve şimdi senden kalan fincanlarla hem sana hem kendime bir kahve yapıp güzel günlerimize, kavgalarımıza, iyi ve kötü tüm anılarımıza seninle karşılıklı içiyorum.
  Anneee hadi gel, kahve yaptım.
  Seni çok seven kızın..
  ben bu yazıyı anneme yazdım
  28 -1 ... sevgilim ben manyak oldum
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.