kadınlar ve yalanları

1. 4.
    sabah sabah kahvaltı ayranımı yudumlar iken aklıma gelen bir anımı sizler ile paylaşmak istedim. bir kaç yıl önce bir sanat atölyesinde takılırdım. bir kız vardı neşeli cıvıl cıvıl. iyi de geçiniyoruz arada ufak yakınlaşmalar. bir gün bir lafına kadar her şey güzel gidiyordu aslında. sorum şuydu sevgilin var mı? aldığım cevap beni düşüncelere sevk etti.

"var ama biz ayrılma aşamasındayız onunla."

ve ben bu lafı duyduktan sonra o kız ile yakınlığımı kademeli olarak azalttım merhaba merhaba olduk sonra sadece. eskiden aramızda geçen flörtleşmeyi bitiren o malum cümle.

öncelikle beyler bu yalan. ayrılma aşamasında olduğu falan yok. öyle olsa bunu tavırlarında hissettirir. ben orada sadece yalan bana bir yalan söylemek istemediği için başka bir yalan söyleyen bir kız gördüm. çünkü sevgilisi olduğunu bir yerden öğrenebilirdim o topa giremezdi. beni beğeniyordu. ve muhtelemelen sevgilisi ile geçirdiği vakitten daha kaliteli bir vakit geçiriyorduk. ama sorun şuydu. bana bir ilişkisi olduğu halde karşılık vermişti. ve sonrasında da ayrılacağız diye geçiştirdi. tabi ben rahatsız oldum. çünkü neredeyse 1 haftadır ufak ufak flört ediyorduk. bu olayları hayatında başkası var iken yapması çok rahatsız ediciydi. ayriyeten bana pas veriyorsun sevgilin var ve zaten ayrılacağım kafası. o sevgilisine de üzüldüm. ve dediğim gibi kademeli olarak görüşmeyi azaltmıştım.

benim yerimde başka bir sığır olsa umursamazdı çünkü çoğunuz aklınızla yada kalbinizle değil çükünüz ile sevdiğiniz için bu salak kızlar da sizi kalbinizle seviyor sandığı için. (evet kızlar bu da bir erkek yalanı aslında çükünün beğendiği şeyleri seviyor çoğu. inanmak sizin salaklığınız. altın kelepçe bu sebeple var.) bence böyle ufak detaylar bir ilişki için çok önemli. insanlar ilişki kurmaktan anlamadığı için midir yoksa maymun iştahımıdır nedir daha iyisi çıkınca onu alma eğiliminde. ha kız da haklı benim gibi karizmatik komik sevecen birinin ilgisine mazhar olunca insan kocasını boşar. ama hoş değil. bu gün bu sadakatsizliği yapan yarın neler yapar.
    4 ... uzay muhtari
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.