kadınların aşık olamayacağı gerçeği

1. 45.
    Ne zamandır biliniyor bu merak ettim doğrusu; yeni keşfetmiş biri olarak. Hem de acı bir tecrübeyle keşfetmiş biri olarak; yani yaşayarak.

Kadınlar aşık olmaz, sadece bir süreliğine a kişisiyle hayaller kurar ve sanki aşıkmış gibi bir izlenim verirler. Ama bunun için kimseyi suçlayamam. Bir kaplanı ucamıyor diye suclamiyorsak bir kadını da aşık olamıyor diye suclayamayız. Kadınların sadece hayalleri olur. Kadınların o aşk acısı dedikleri şey yıkılan hayallerinden başka bir şey değildir. Bunun en iyi kanıtı şudur; aşk acısı çektiğini iddia eden bir kadına herhangi bir erkek ilgi göstersin ve günden güne nasıl da o kişiyi unutacağını ve kendisine ilgi gösteren kişiye bağlanacağını ve onunla alakalı hayaller kurmaya başlayacağını görün.

Sen sen.. sana diyorum. O seni sevdiğini iddia ettiğin kızın yarın senden sogumayacaginin bana bir garantisini veremezsin. Ve öyle bir göt gibi kalırsın ki bunun başına neden geldiğini bile anlayamazsın. Ve daha komiği bunun başına hiç gelmeyeceğini düşünürsün.

Kadınlar için bir erkeği severken bir anda ilgisinin başka erkeğe kayması öyle sinsice işler ki; kadın bile bu durumun farkına varmaz. Ve o ilgi ve o kişiye karşı duyduğu alaka artınca onunla alakalı hayaller kurmaya başlar ve mevcut ilişkisinden soğuma sürecine girer.

Bana bunun böyle olmadığını anlatabileceksen dinlerim. Bana yanildigimi kanıtlarsan memnun da olurum.

Kadınlar aşık olmazlar, sadece hayalleri olur. Yani böyle bir mekanizmaları yok ve tekrar ediyorum bu onların kabahati değil. Çünkü öyle kodlanmamışlar.

Ve eğer yanılıyorsam ve aşık olabiliyorlarsa bile sonunda terk edileceginiz gün yüzü gibi ortadadır ve tartışmaya bile kapalıdır.
    6 -1 ... o oyle olmuyor
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.