civciv beslemek

1. 27.
    ya aklıma ne geldi bak. yıl kaç hatırlamam bu casio klasik modellerin plastiklerinin 5 ₺’ye pazarda satıldığı dönemler. hemde tüm fonksiyonları çalışıyordu çok sağlamdı neyse konu bu değil. yine pazarda kartonun içerisinde birbirinden tatlı civcivler var. tek garip olan birinin pembe birinin mavi birinin yeşil olması. adama soruyorum “abi bunların rengi nasıl böyle oluyor?” bana diyor ki “kardeşim bunlar kuluçkaya girmeden önce poşete koyuyoruz (o zamanlar renkli pazar poşetleri vardı) daha sonra koyduğumuz poşetin rengine göre çıkıyor” diyordu. bizde yerdik çocuğuz tabii. ama bu ırıspı evlatlarının bu hayvanları sprey boya ile boyadıklarını öğrendiğimde şok olmuştum. zaten hayvan 1 ₺ idi alıp eve götürene kadar ölüyordu amk. artık solunum yollarına bir şey kaçtıysa... bunu öğrendiğimde zaten 2-3 yaş hızlı büyümüştüm bir şeye karşı sinirlenmiş, “nasıl olur ya?” diyerek sorgulamıştım kendi kendime. o şeref yoksunları nasıl can verecek bakalım.

civciv beslemeye gelince. bu tatlı canlılar sürekli o boylarda kalmayacak. o yüzden gerekli şartları ve ortamı sağlayamayacak arkadaşlar hiç o sorumluluğu almazsa daha iyi olur. onun dışında bakımı gayet kolay canlılar. yemi veriyorsun takılıyor ortamı temizliyorsun bu yani.
    5 ... furkancalavera
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.