aramaya ve mesaja dönmeyen insan

1. 1.
    ‘Bir daha senle yüzgöz olmak istemiyorum’ demek istemiştir herhalde.

Açıkçası ben bunun haricinde bir şeye yoramıyorum. Ha nedir? Açamazsın, cevaplayamazsın ama bir dahaki konuşmanda o duruma ilişkin bir açıklama getirirsin. Hadi, harbiden geri dönmeyi unuttun ve karşındaki iyi niyetli davranıp daha sonra tekrar aradı, görüştünüz falan. Ancak bu, sık tekrar ediyor, buna dair herhangi bir açıklama getirmiyorsan ve sürekli karşıdan arama bekliyorsan açık şekilde saygısızlık yapıyorsun ve karşındakinin buna amenna etmesini umuyorsun demektir.

birkaç kez uyarmama rağmen bu tavrı sürdüren kaç kişiyle daha tanışıklık aşamasında iletişimim sona erdi hatırlamıyorum.

Çünkü ben böylesi bir tavrı nefret ettiğim insana bile kolay kolay reva görmem. Samimiyetim veya hiçbir şekilde hukukum olmayan biri olsa bile, aradıysa veya mesaj attıysa geri dönerim. Çok yoğunumdur, geri dönememişimdir/unutmuşumdur; Aklıma geldiği ilk anda yine arar, hiç değilse bir ‘kusura bakma, unutmuşum, yoğundum’ vb açıklama yaparım.

Aslında bunu bile yapmaya gerek görmeyenlerin birçoğunun o tavrı kasıtlı yapmadığının da farkındayım. Çevrelerindeki iletişim şekli böyle laçka, O şekle alışmışlar ve o alışkanlık, bir süre sonra, insanlarla sadece istedikleri zaman görüşebilecekleri gibi bir yanılgıya sebep olmuş.

Bunu tahmin ettiğimden böylesi bir tavırla karşılaştığımda kalp kıracak bir şey söylememek için görüşmeyi yavaştan kesiyorum. Yaptığı saygısızlığı anlayabiliyorsa zaten kendisi arar, anlamak veya o tavrı değiştirmek istemiyorsa da öyle kalıyor, hiç değilse kimse kimsenin kalbini kırmamış, canını sıkmamış oluyor.
    9 -1 ... samgold
entry'i yoruma kapat
  1. henüz yorum girilmemiş.