bugün

sözlük yazarlarının itirafları

şu ana dek bir çok şeyi aslında kendim için değil, ailem ve özellikle de babam mutlu olsun diye yaptım. kendisi kalp hastası, yakında pil takılacak ve durumu kritik. onun için kafamda başka planlar varken düzenli bir işi seçtim, onun için çok da karlı bir yatırım olmadığını bilmeme rağmen ev satın aldım. şimdi de, haklı olarak ölmeden önce torun sevmek istiyorlar. akraba ve çevreden torun sahibi kişileri gördüklerinde fena imreniyorlar; bu yönde de çok baskı yapıyorlar. gelgelelim planımda böyle bir şey yok. ama sanırım yine sırf mutlu olsunlar diye karşıma çıkan ilk kişiyle evlenip bi an önce çocuk yapacağım. gelgelelim, piyasada ciddi düşünülebilecek, evlenecek kız kalmamış. daha doğrusu karşıma çıkmıyor. en son biriyle görüşüyordum, onlara bahsettim. öyle bi sevindiler ki havaya uçtular resmen. neyse, bir süre önce kızla görüşmeyi kestik, yolunda gitmedi. gelgelelim, yine sırf üzmemek için ayrıldığımızı söylemedim. sorduklarında hala görüştüğümüzden ve her şeyin yolunda gittiğinden bahşediyorum. şimdiden düğün planları yapıyorlar. gerçekten üzülüyorum bu duruma ama yapacak bir şey yok.