izmir de gerici şeriatçı yobaz yürüyüşü

 1. 5.
  selefi müslümanlar kişisel inançları gereği kafirleri protesto etmiş. bazı izmirlileri de kafir olarak gördükleri için tekbir getiriyorlar.

  selefiler ismailağa, menzil, erenköy gibi birçok cemaate çoktan sızdı ve müritleri de şeyhlere ve siyasilere karşı örgütlediler. hedefleriyse burka, çarşaf giymediği, bira içtiği, erkekli kadınlı ilişkiler kurduğu için tekfir ettikleri izmirlilerin çok ötesinde.

  cumhuriyet, demokrasi, akp, chp, mhp gibi siyasi partiler onlara göre tağutu ve müşrikliği sembolize ediyor. onları hiçbir muhafazakarın kontrol edebileceğini de zannetmiyorum.

  "cemaatler, imam hatip liseleri selefileşecek, müritleri selefi müslüman kanaat önderleri kapacak, dini ibadetlerle meşgul olmayan muhafazakar ve seküler kesim de dinsizleşecek ve ciddiye alınmayan, önemsenmeyen azınlık haline gelecek.

  kısacası türkiye'de farklı görüşlerin yeşerdiği, başörtülü annenin saygı gördüğü, pantolon giyen genç kızların taşlanmadığı siyasi ortam da ölmek üzere.

  buna dur demediğimiz sürece mısır'laşan, suriye'leşen bir türkiye'ye merhaba demek zorunda kalacağız.

  dinsiz ve dinci tiranların arasında, fakirlik ve sefaletle ölmek istemiyorsak bireysel özgürlüğü herkes için savunmalıyız. bunun için bedel ödemeliyiz, insanları ikna etmeliyiz."
  (bkz: türkiye deki kutuplaşmanın nihai sonu)
  2 ... ozgur demirtas in robotu
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.