11 şubat 2019 sebze kuyrukları

 1. 38.
  aramızda bazı arkadaşlar var, trollerse başlığı şişirip daha çok insanın gözüne sokuyorlar sağolsunlar ama yazdıkları, bu konuyla ilgili düşündüp ulaştıkları sonuçlarsa eğer, gerçekten bu kadar salaklık çok üzücü.

  kapitalist sistemi iliklerimize kadar hissettiğimiz bu zamanlarda eğer bir devlet ihtiyacı olan topluluğa mal ve/veya hizmeti kendi eliyle satmaya/dağıtmaya başladıysa, bunun arkasında büyük bir savaş durumu, global bir ekonomik kriz, dışa bağımlı olduğunuz konuda ticari ambargoya uğramak gibi yüksek etkili durumlar gerçekleşmiş olmalıdır. bu durumlarda devlet içinde zaten sektör eliyle ticaret durma noktasına geldiği için ortalıkta sizinle rekabet etmek durumunda kalacak özel sektör firmaları olmadığından oluşturduğunuz zarar minimum seviyede kalır, bilakis halkın eksiklikleri bir şekilde giderildiği için faydalı da olunur.

  bu minvalde, zamanında ikinci dünya savaşı döneminde ve kıbrıs harekatı sonrasındaki abd ambargosu doğrultusunda gerçekleşen kuyruklarla, bugün karşımıza çıkan bu durumu aynı kefeye koymak için kötü niyetinizin veya aptallığınız üst seviyelere çıkmış olması gerekir. bütün bunları bilmek zorunda değilsiniz, fakat biliyormuş gibi fikir beyan etmek ne kadar yakışıksız bir şey.

  fetöcü vatan haini diyorsunuz, adamların hesaplarını siz pompaladınız, her yerde etkisi olacak hale gelmesine siz müsaade ettiniz, gariban halkı da bunlara alet ettiniz.

  dış güçler lölö falan diyorsunuz, devletin demirbaşları ve en büyük güvenceleri olan kamu kuruluşlarını kendi ceplerinizi de dolduracak şekilde ederinin yüz kat altına kapitalizmin direği yabancı firmalara siz peşkeş çektiniz.

  konu insanlar sebze meyve alamayacak hale gelince yok hal lobisi var, yok soğan stokluyorlar, yok mevsiminde olmayan sebze alınır mı diyecek kadar da alçalıyorsunuz çünkü size öyle diyorlar televizyonda, siz de hiçbir şeyi kendiniz düşünüp araştırıp analiz edemeyecek kadar yetersizsiniz. sorsana kendine "ulan madem hal lobisi var, bu kabzımallar zaten komisyoncu, her zaman çiftçiden aldığının üstüne kar payı koyuyordu, adamların işi bu, ne değişti ki şimdi? bir şeyler şimdi değiştiyse de niye şimdi başladılar vatan hainliğine?" diye..

  yalakalık, istediğini elde etmek için her şeyi mübah saymak, hırsızı bile senin hırsız benim hırsız diye ayırmak, bunları normalleştirdiniz. saygıyı, erdemi, liyakatı, milli değerleri ayaklar altına aldınız.

  devlet de tasarruf etmek istemediği itibarı için halkın paralarını kanal kanal oluk oluk iç ettiği, peşkeş çektiği bir düzeni yarattı ve yolun sonu görünmeye başladı.

  işte bu yanlışlıklar furyasının tezahürüdür bugünkü kuyruklar. belki oy derdinde hiçbir şeyi anlamayan tebaasını konsolide edebilmek için faydası olacaktır bu hizmetin fakat devamı geldikçe olumsuz etkilerini hep birlikte göreceğiz.

  *

  anlattıklarım kesin doğrudur demiyorum ama daha iyi biliyorsanız gelin anlatın. biz sizin gibi hemen savunmaya geçmeyiz, dinleriz, özümsemeye çalışırız, yanlışsa fikrimiz düzeltmeye gayret ederiz.

  bilmiyorsanız da boş teneke gibi ötmeyi bırakıp leş forumlara döndürmeyin buraları.
  4 ... intensivecare
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.