bugün

sıla özkan

18 yaşında bir booktuber.

Bir youtube videosuna şöyle bir yorum yazdım.

merhaba sıla sanırım 18 yaşındasın ve ben de 18 yaşındayken, şu an 25 yaşındayım, senin kadar mutluydum. Şu anda mutsuz sayılmam ama farklı tür şeylerden mutlu olmaya başladım hatta mutluluğun ne olduğunu unuttum diyebilirim. Ben senin ilk youtube a başladığın yaş olan 16 yaşında okulu bıraktım. buradan kötü bir çocukluk geçirdiğimi muhtemelen serserinin biri olduğum sonucuna varabilirsin. cikarimlarinda haksız sayılmazsın aslında. geçmişe baktığım zaman bomboş bir hayat yaşadığımı şimdi fark ediyorum. Şu anda disiplinli çalışmaya başladım, bu arada liseyi aoften bitirdim, ve belirli bir amaç için çalışmaya başladım. bu yazıyı yazmamın nedeni senin hayallerinin peşinden gitmeni istiyorum sadece. eğer etrafında harika bir baban ve annen ya da kardeşlerin kısaca harika bir çevren yoksa senin başarını kiskanabilirler. hangi anne baba çocuğunun başarısızlığını ister ki, değil mi? Çevre baskısı anne babayı da huzursuz ediyor. Çok kitap okumanı bile kiskanabilirler. sen nasıl mutlu hissediyorsan öyle yaşa, en azından kitap okuma konusunda. uzun vadeli planların mutlaka vardır. hayallerinin peşinden git. umarım hayalleri yarım kalan şanssız binlerce gençten birisi olmazsın ki güçlü birisi olduğunu anlayabiliyorum. Ben baskılara daha fazla direnemedim umarım sen bu topluma fayda sağlayabilir toplumu bir seviye yukarı tasiyabilirsin. Her zaman böyle mutlu ol. ilerde çok mutsuz olacaksın demeyeceğim. bu benim hayat deneyimimdi. sana kendi öğrenilmiş caresizligimi aktarmak istemem. bu arada büyük sorulara cevaplarını çok merak ediyorum. Aslında etmiyorum da. susmak da büyük bir cevaptır. kalbinle beyninin muhteşem bir uyum içinde çalışmasını ve bu uyumdan hayatın boyunca çok iyi seçimler yapmanızı dilerim. umarım bir gün bu yorumu okursunuz.