hayatın anlamsız olduğu gerçeği

 1. 14.
  bizi asıl korkutan şey hayatın anlamının hissettiğimiz anlamsızlıktan ibaret olması bence. yani hepimiz anlamsızlığı algılayabiliyoruz ve bu mutlak bir bilgi olarak anlam arayışımızı sonlandırıyor. hayatın anlamsız olduğunu anlamı ararken anlıyoruz.

  ben fevkalade dünyevi, materyalist, ideallerine ulaşmak için hiçbir ahlaki ilke, etik, tanrı, yasa ve kural tanımayan, entrikaya gönülden bağlı, muhteris, bencil, kibirli, küstah ve haz odaklı sığ biriyimdir. eğer zevk alacaksam acı çekerim. sevişeceksem en güzeliyle sevişirim. gidip en güzeline, en zekisine, en eşsizine aşık olurum. patron değil kral olmak isterim. asker değil devrimci. "biri" değil "o."

  yani hafiften hasta bi tipim. ama sabahın beşinde hayatın anlamsız olduğunu düşünecek kadar mutsuz olan kardeşlerime, bu süreci kan ter içinde atlatmış ve yeni uyanmışken şunu hatırlatmak istiyorum; hayat anlam ve anlamsızlığıyla birlikte öldüğünüz an bitiyor. yaşarken tadını çıkartın. sağlıklıyken şükredin. kendinize şükredin. teşekkür edin. öpün okşayın kendinizi. sevişin. aşık olun. bağıra bağıra şarkı söyleyin. kafanızı dağıtın. köpek gibi çalışın. köpek gibi çalışın. köpek gibi çalışın. yarın yokmuş gibi çalışın. anlam üretin. ortalama olmayın. dostlar edinin. güzel yemekler yiyin. keyif alın. aylaklık yapın. spor yapın. gezin tozun. bir fikre adanın. birilerini çok sevin. birilerini sevmeyin. yaşayın kardeşlerim. güzel günler de kötü günler gibi geçer. anlam çok da önemli değildir. his ve haz önemlidir. haz alın. normal'in içinde haz yoktur. sapın. korkmayın.

  ve, köpek gibi çalışın.
  bir imparatorluk kurar gibi.
  dünyayı kurtaracak gibi.
  siz olmadan hiçbir insan o işi sizin yaptığınız gibi yapamayacakmış gibi.
  ve, köpek gibi çalışın.
  1 ... dior jr
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.