bugün

sevgilin mi var derdin var

sözüm meclisten 20 km dışarı, kız kısmısının bitmek istemeyen boktan isteklerinden mütevellit, bir zamandan sonra, ''benim de hayatım var lan!'', ''ben de insanım!'' mottosuna sadık erkeklerin demesi muhtemel cümle öbeğidir.

nedir efendim bu erkeklerin, sevgililerinden yana oluşan dertleri?

bir yerden sonra ne paradır, ne de bitmek bilmeyen maddi istekleridir. küçük bir buseyle bile, kocaman bir hediyeye bile değişmez sizi seven kız. ama, araya kilometreler girer, bir de iş dünyası, annenin hastalığıdır (bkz: annenin kanser oldugunu ogrenmek/#3960033), sıkıntı sıkıntı skınıt deryasında teknesi alabora olmuş kişi, bir yerden sonra hayattan bıkmıştır ki, kalkıp da, bir de sevgilisine günlük rapor verebilsindir. ne kadar yüz verirsen, o kadar astar, zopa, kötek isteyen sevgili modellerinden de birisine tutulduysanız,

aman efendim de neymiş,

- sen beni artık istemiyormuşsun, hangi arkadaşınlaymışsın ki de, yanında telefon açmıyormuşsunlar, sadece telefonla görüşüyoruz, niye açmamalar... ben de insanım lan, anka kuşu olasım, başka bir yerde üniversite okuyasım, bir yolunu bulup da, bu skindirik ülkeden zaten çıkasım var, bir de senin dırdırını çekiyorum be mübarek diyemezsiniz... çünkü, size yine de bir yerde sevgi gösteriyordur, belki de duygudan aşktan çok mantığın ağır bastığı odunun tekisinizdir. her ne kadar, sevgiliniz 5 dakikada bir arayan sevgili modunda takılsa da, bir yerden sonra, samsonite testlerindeki tezat aç kapa hemencecik bozuluveren fermuarın bir yarısı siz, diğer yarısı da sevgiliniz oluverir...

- faideli romantizm hattı sundu- her nerede yaşıyor ve yaşatılıyor iseniz...!

(bkz: iki arada bir derede kalmak)
güncel Önemli Başlıklar