bugün

hayatın merkezinden çözümlemeler

- benim başlığıma yavşamışsın lan!
+ nolacak ki?
- yazaman, yazdırtmam! ben vendettayım, benim başlığıma entry girdirtmem!
+ girerim
- giremen
+ girerim
- bokumu gir!
+ sen de çükümü gir!
- ahahaa ahaha çük dedi çük dedi...
....

habersizlikten kırılan, perişan olmuş bi ana haber bülteni muhabiri yolda karşıma çıkıp mikrofonu burnuma dayasa ve sorsa: sizce hayatın anlamı nedir, dese. tereddütsüz cevap veririm: erken boşalma. yahut boşalmama.

örneğimizi inceleyelim:

erkan, mahallede sakin kişiliğiyle tanınan, bir nebze de sevilen bir genç adam (lanet olsun, çeviri öğesi kullandım; genç adam). 3 yıl önce evlenmiş. bir grup arkadaşıyla birlikte 89 model kahverengi şahine atıp kaçırmışlar kızı. birbirlerini seviyorlarmış da babası vermemiş falan filan..

- erkan çok sessiz sakin, kendi halinde biriydi. böyle bir şeyi yapabileceği hiç aklımıza gelmezdi (cinayetten sonra zanlı hakkında beyanat veren mahalleli). karısını nasıl öldürdü anlamadım. çok seviyorlardı birbirlerini.

olay gecesine dönelim:

- uueeeaaarrgghhhh! oooouuuuuhhhh..
+ erkan yine mi erken bo..
- alma o iki kelimeyi ağzına! alma dedim sana! yerin kulağı var karı! duyulursa mahallede taşak oğlanı olurum. sus sus!
+ ama erk.. (yazık kızcağız erkan diyecek ama öbürü erken anlıyor. gözü dönmüş gavurun!)
- sus ulan suuuus!
+ ama erk..
- sus
+ canım erk..
- sus orspu sus, kanıma girme benim! elimi kana bulama! ühüüü...

aha gitti gencecik bi hayat işte.
...

eskiden ne süpermiş hacı. kadının görevi erkeğe kadınlık yapmak. ama artık erkek de erkeklik yapmak zorunda. bütün mesele bu gibime geliyor.
...

bir örnek daha:

- kızım nedir derdiniz, neden boşanmak istiyorsun?
+ şiddetli geimsizlik hakim bey
- nasıl yani? dövüyor mu seni?
+ yooo
- kötü mü davranıyor?
+ yooo
- içiyor mu sürekli; eve sarhoş mu geliyor?
+ yooo
- aldatıyor öyleyse
+ yoo hakim be, şiddetli geçimsizlik işte, anlayın
- haaa, erken boşalıyor adam öyle mi? yavrum baştan söylesene şunu...
....

çok mu abartttım? bence değil.
güncel Önemli Başlıklar